STS
fot. Izako Boars

STOMP wraca do Izako Boars! Do zespołu dołączył też mono

Wczoraj Izako Boars ogłosiło przedłużenie współpracy ze wszystkimi podległymi sobie członkami sekcji CS:GO. Ale to był dopiero wstęp do tego, co wydarzyło się dziś – bo to właśnie dziś organizacja Piotra „izaka” Skowyrskiego zaprezentowała dwa nowe nabytki, które uzupełnią powstałe w ostatnim czasie luki.

Największym wydarzeniem jest bez wątpienia powrót Daniela „STOMPA” Płomińskiego po ponad trzyletniej przerwie. 26-latek reprezentował już barwy popularnych Dzików między czerwcem a lipcem 2017 roku, docierając wraz z nimi do półfinału ESL Mistrzostw Polski, wygrywając Lordi’s Game Cup, a także sięgając po wicemistrzostwo trzech innych imprez. Potem jednak drogi organizacji i zawodnika rozeszły się, bo ten drugi zakończył karierę, by skupić się na pracy za granicą. Niemniej rozbrat z esportem nie trwał długo, bo niespełna rok później STOMP znów sięgnął po myszkę, grając od tego czasu w x-kom teamie, Illuminar Gaming i HONORIS. Ostatnio natomiast próbował swoich sił w polsko-holenderskim miksie Valhalla.

Członkiem owego miksu był również Michał „mono” Gabszewicz, który wcześniej współpracował z Płomińskim także w x-komie i Illuminar. Teraz panowie znowu się ze sobą spotkają, aczkolwiek już jako członkowie Izako Boars. Dla mono będzie to zresztą szansa na powrót do regularnej gry oraz odzyskanie stabilizacji, którą utracił na początku ubiegłego roku, gdy to wylądował na ławce rezerwowych iHG. Jednocześnie 25-latek będzie miał też okazję, by ponownie połączyć siły z Bartoszem „Hyperem” Wolnym. Wszak obecny trener Izako Boars w przeszłości grał z Gabszewiczem w Teamie Preparation.

Jak tylko usłyszałem o możliwości pozyskania STOMPA i mono, to od razu wiedziałem, że to będzie doskonały pomysł – przyznał Hyper. – Trudno nam było się rozstać z Konradem i Piotrkiem, jednak po przeanalizowaniu wszystkich za oraz przeciw zdaliśmy sobie sprawę, że to będzie ogromny upgrade i w końcu każdy z zawodników będzie mógł w pełni skupić się na swoich pozycjach. Już po pierwszych treningach oraz PCW zauważyliśmy dużą zmianę w najprostszych rzeczach, takich jak chociażby komunikacja, a to zaprocentuje w momentach, z którymi mieliśmy największy problem, czyli kwalifikacjach do dużych turniejów. Mogę z ogromną pewnością powiedzieć, że to najlepszy skład Izako Boars, jaki do tej pory był w organizacji – zapewnił.

W tej sytuacji skład CS:GO Izako Boars prezentuje się następująco:

  • Mateusz „TOAO” Zawistowski
  • Hubert „Szejn” Światły
  • Kamil „siuhy” Szkaradek
  • Daniel „STOMP” Płomiński
  • Michał „mono” Gabszewicz
  • Bartosz „Hyper” Wolny – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

nawrot rezygnuje z CS-a na rzecz VALORANTA

Masowa emigracja zawodowych graczy Counter-Strike'a do nowej produkcji, jaką był VALORANT, to już w zasadzie melodia przeszłości. Ruch ten odbywał się...