x-kom AGO jest coraz bliżej zaprezentowania pełnego składu swojej sekcji CS:GO. We wtorek warszawska organizacja powiadomiła nas o wielkim powrocie do drużyny Michała "snatchiego" Rudzkiego, zaś dzisiaj nowym Jastrzębiem został Paweł "reatz" Jańczak.

Ostatnim zespołem 26-latka było Illuminar Gaming, które w grudniu przesunęło wszystkich zawodników na ławkę, aby na spokojnie ułożyć skład na kolejny sezon. Przyszłość sekcji do dzisiaj pozostaje zagadką, natomiast jej członkowie od początku roku byli nieoficjalnie łączeni z innymi projektami. W przypadku niektórych z nich plotki doczekały się już potwierdzenia – Arek "Vegi" Nawojski po dwuletniej przerwie wrócił do PACT, a teraz reatz przywdziewał będzie trykot AGO. W szafie Jańczaka koszulka z Jastrzębiem w logo zawiśnie obok meczówek PRIDE, Teamu Kinguin czy x-kom teamu, poprzednich dużych polskich organizacji, z którymi gracz miał okazję współpracować i często z dobrym skutkiem reprezentować na krajowych lub zagranicznych turniejach.

To drugi transfer zawodnika CS:GO na linii Illuminar Gaming – x-kom AGO. W marcu 2019 roku do Gniazda zawitał Oskar "oskarish" Stenborowski, aczkolwiek jego przygoda w organizacji zakończyła się po pół roku. Jak można się domyślać, nie wszystko poszło zgodnie z planem włodarzy oraz samego oskarisha, nakreślonym przy podpisywaniu umowy, choć kierowana przez niego ekipa wygrała ESL Mistrzostwa Polski czy ponownie awansowała do ESL Pro League. Organizacji nie zależy jednak na pojedynczych sukcesach, a równej, wysokiej formie na przestrzeni miesięcy. Czy to zagwarantuje przebudowane zestawienie Jastrzębi? Czy Damian „Furlan” Kisłowski sprosta roli prowadzącego? Odpowiadanie na te pytania już teraz jest wróżeniem z fusów, ale chcielibyśmy, żeby wyniki AGO, jak i generalnie każdego zespołu z nadwiślańskiej sceny CS:GO, nie prowadziły do następnego odcinka rozmów o polskiej szufli.

Skład CS:GO x-kom AGO prezentuje się następująco:

  • Damian „Furlan” Kisłowski
  • Maciej „F1KU” Miklas
  • Michał „snatchie” Rudzki
  • Paweł "reatz" Jańczak
  • Mikołaj „minirox” Michałków – trener