STS
fot. materiały prasowe

Acer prezentuje nowe notebooki gamingowe z serii Triton, Helios i Nitro

Acer ogłosił dzisiaj zmiany w swojej ofercie laptopów gamingowych, które pojawią się w modelach Predator Triton 300 SE, Predator Helios 300 i Nitro 5. Notebooki Predator Triton 300 SE i Nitro zostały wyposażone w nowe procesory Intel® Core™ H35 11. generacji z myślą o graczach mobilnych, natomiast notebooki Predator Triton 300 SE i Predator Helios 300 oferowane są od teraz z nową kartą graficzną NVIDIA® GeForce RTX™ 30. Do tego Acer zadbał o szereg aktualizacji i ulepszeń — np. wyższą częstotliwość odświeżania obrazu czy lepszą technologię chłodzenia.

Karta graficzna NVIDIA® z serii GeForce RTX™ 30, zaprojektowana zgodnie z architekturą NVIDIA Ampere, zwiększa wydajność komputera nawet dwukrotnie, istotnie przyspiesza jego działanie, a do tego korzysta z technologii Max-Q, dzięki czemu sprawdza się w urządzeniach o smuklejszej, bardziej kompaktowej konstrukcji. Dzięki technologii śledzenia promieni, która symuluje rzeczywiste zachowanie światła, karta graficzna z serii GeForce RTX 30 gwarantuje niesamowite wrażenia wizualne w bogatym graficznie świecie np. Cyberpunk 2077 czy innych gier. Twórcy treści będą z kolei w stanie puścić wodze fantazji i wykorzystać w pełni swój twórczy potencjał korzystając z setek aplikacji korzystających z akceleracji sprzętowej.

Dzięki rozwojowi naszych technologii chłodzących, który obejmuje opracowanie piątej już generacji wentylatora AeroBlade 3D i innych rozwiązań, jesteśmy w stanie wycisnąć z serii Predator Triton jeszcze więcej – mówi James Lin, Dyrektor Generalny Działu Notebooków i Produktów IT z Acer Inc. – Pod maską notebooka Predator Triton 300 znajduje się najnowszy procesor Intel Core H35 11. generacji, zaprojektowany z myślą o graczach mobilnych, a także karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 30. Poza tym żywotność baterii wynosi nawet do 10 godzin, co docenią użytkownicy, którzy w przerwach między jedną a drugą rozgrywką zajmują się również innymi bieżącymi projektami.

Predator Triton 300 SE – moc i potęga w kompaktowym wydaniu

Konstrukcja o grubości zaledwie 17,9 mm sprawia, że nowa generacja notebooka Predator Triton 300 SE (PT314-51s) jest strzałem w dziesiątkę dla graczy mobilnych. Notebook waży 1,7 kg, a wśród podzespołów kryjących się wewnątrz niepozornej metalowej obudowy znajdziemy procesor Intel® Core™ i7 H35 (do 11. generacji), którego częstotliwość taktowania wynosi nawet 5 GHz, a także kartę graficzną NVIDIA® GeForce RTX™ 3060. Na system chłodzenia składają się dwa wentylatory AeroBlade najnowszej – piątej – generacji oraz technologia Vortex Flow, która dba o właściwy poziom temperatury komputera podczas nawet najbardziej intensywnej rozgrywki.

Nowe wentylatory Aeroblade – w całości metalowe – wyposażone są w specjalne łopatki, dzięki którym pobierana jest większa ilość powietrza, a także innowacyjny mechanizm redukujący turbulencje i kierujący powietrze do elementów o kluczowym znaczeniu, co przekłada się na 10% wyższą wydajność w porównaniu do rozwiązania poprzedniej generacji. Vortex Flow to system, który zapewnia aerodynamiczny przepływ powietrza wewnątrz obudowy komputera. System zbudowany jest z ciepłowodów, wylotów powietrza i pary strategicznie rozmieszczonych wentylatorów, które zapewniają odpowiednie chłodzenie procesora, karty graficznej i innych kluczowych podzespołów, co z kolei przekłada się na wyższą wydajność całego urządzenia.

Użytkownicy notebooka Triton 300 z pewnością docenią jakość obrazu wyświetlanego na 14-calowym wyświetlaczu FHD o częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz, otoczonym smukłym obramowaniem. Notebook sprawdzi się zarówno przy odtwarzaniu filmów, jak i podczas wirtualnej rozgrywki. Żywotność baterii na poziomie 10 godzin wystarczy, aby między kolejnymi partiami gry zająć się innym projektem, pracą domową, czy też obejrzeć serial. Z dala od biurka i w wygodnej pozycji.

Predator Helios 300 – płynna rozgrywka pełna wrażeń

Notebook Predator Helios 300 (PH315-53) w nowej wersji został wyposażony w najnowszą kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080 i oferuje do 32 GB pamięci DDR4, stając się narzędziem, dzięki któremu gracze będą w stanie stawić czoła wszelkim wyzwaniom napotykanym w grach zarówno tych dostępnych już dziś, jak i tych, które pojawią się dopiero za jakiś czas. Moc drzemiąca wewnątrz komputera przekłada się na świetną jakość obrazu wyświetlanego na ekranie IPS charakteryzującym się częstotliwością odświeżania na poziomie 240 Hz i czasem reakcji na poziomie 3 ms[ii]. Wyjątkowe wrażenia wizualne idą w parze z niebywałą jakością dźwięku, co stanowi zasługę zastosowanego systemu audio DTS:X Ultra, który jeszcze bardziej potęguje wrażenie zanurzenia w świecie gry. Właściwe chłodzenie podzespołów gwarantuje system wentylatorów Acer AeroBlade oraz technologia CoolBoost™, która dostosowuje ich pracę do warunków, by zapewnić optymalne chłodzenie w każdej części komputera.

Acer Nitro 5 – dołącz do gry

Produkty z serii Nitro 5 stanowiły zawsze efekt najlepszego połączenia jakości i ceny. Obecna generacja notebooków z tej serii wpisuje się w tę koncepcję, łącząc w sobie moc procesora Intel Core H35 11. generacji, potencjał karty graficznej NVIDIA GeForce GTX i przestrzeń dyskową do 32 GB pamięci RAM DDR4. Dzięki powyższym parametrom gracze mogą cieszyć się pełnią wrażeń, których doświadczą w wirtualnym świecie. Z kolei ci, którzy chętnie dzielą swój czas między kilka tytułów w jednym czasie, na pewno docenią obecność pary dysków SSD M.2 PCIe / SATA1, zapewniających wystarczającą ilość pamięci. Tam, gdzie wybór rozgrywa się pomiędzy cichszą pracą urządzenia a wyższą wydajnością, z pomocą przychodzi wbudowane oprogramowanie NitroSense, które daje użytkownikowi możliwość m.in. kontroli temperatury pracy procesora czy regulacji prędkości obrotów wentylatorów.

Zalety zastosowanych technologii stają się ewidentne tuż po uruchomieniu gry, jednak warto zwrócić uwagę także na jeden istotny czynnik „zewnętrzny” – dzięki zastosowaniu wąskiego obramowania, stosunek powierzchni ekranu do obudowy wynosi aż 80%. Wyświetlacz charakteryzuje się częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz oraz czasem reakcji wynoszącym 3 ms, co przekłada się na wyjątkową płynność wyświetlanej grafiki, natomiast jasność o wartości 300 nitów sprawia, że obraz nabiera koloru dosłownie i w przenośni. Niezależnie od tego, co dzieje się na ekranie czy „pod maską” komputera, zastosowane tu technologie chłodzenia gwarantują, że notebook Nitro 5 zachowuje zimną krew w każdych warunkach. Oprócz pary wentylatorów i systemu czterech wylotów powietrza, komputer korzysta także z technologii Acer CoolBoost™, która daje użytkownikowi możliwość zwiększenia prędkości pracy wentylatorów o 10%, a poziom chłodzenia procesora i karty graficznej — o 9% w porównaniu do trybu domyślnego.

Co więcej, znajdziemy tu również szereg ciekawych, innowacyjnych funkcji i dodatków, które uczynią rozgrywkę jeszcze przyjemniejszą. Gniazdo ładowania notebooka zostało umieszczone z tyłu obudowy, tak więc kabel już nigdy nie będzie przeszkadzał użytkowniki w czasie gry. Mamy tu też do dyspozycji port USB Type-C™ kompatybilny ze standardem Thunderbolt™ 4 oraz kartę Intel Wi-Fi 6 (Gig+) zapewniającą dobre połączenie z Internetem i szybkie przesyłanie danych. Klawiatura korzysta z czterostrefowego podświetlenia RGB, tak więc praktycznie każdy gracz ma możliwość spersonalizowania komputera zgodnie z własnymi preferencjami estetycznymi.

Cena i dostępność

  • Predator Triton 300 (PT314-51s) dostępny będzie Polsce w drugim kwartale 2021 roku. Cena komputera zostanie podana w późniejszym terminie.
  • Predator Helios 300 (PH315-53) dostępny będzie w Polsce na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 roku. Cena komputera zostanie podana w późniejszym terminie.
  • Acer Nitro 5 (AN515-56) dostępny będzie w Polsce na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 roku. Cena komputera zostanie podana w późniejszym terminie.
  • Acer Nitro 5 (AN517-53) dostępny będzie w Polsce na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 roku. Cena komputera zostanie podana w późniejszym terminie.

Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu. Więcej informacji na temat dostępności, parametrów i cen opisanych w niniejszym tekście produktów dla konkretnego rynku można uzyskać, kontaktując się z najbliższym biurem lub salonem sprzedaży produktów Acer przez stronę www.acer.com.

Źródło: informacja prasowa

Tagi:
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Lubicie strzelać z PM-ów? To ucieszy was siódmy tydzień operacji Broken Fang

Wtorkowy wieczór jak co tydzień przyniósł nam zestaw nowych misji, które wykonywać możemy w ramach operacji Broken Fang. Znowu cztery zadania i znowu...