STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

ZywOo wskazał najlepszego gracza ubiegłego roku. I nie jest to s1mple

Wiele wskazuje, że walka o tytuł najlepszego zawodnika CS:GO na świecie, tak jak przed rokiem, rozegra się pomiędzy Mathieu „ZywOo” Herbautem z Teamu Vitality a Oleksandrem „s1mplem” Kostylievem z Nautus Vincere. Zarówno Francuz, jak i Ukrainiec mają bowiem za sobą świetny sezon.

O tym, kto ostatecznie zostanie nagrodzony przez HLTV, dowiemy się dopiero 20 stycznia. Niemniej już teraz swojego faworyta wskazał ZywOo i, co ciekawe, w rozmowie z serwisem 1PV.fr wcale nie wymienił swojego ukraińskiego rywala. – Dla mnie najlepszym graczem ubiegłego roku był dev1ce i to nawet jeżeli to s1mple wypadł lepiej pod względem statystyk. To, co dev1ce robił dla swojego zespołu, było niesamowite. Podoba mi się także to, jakim jest zawodnikiem – przyznał 20-latek.

Co ciekawe, w 2020 roku zarówno Herbaut, jak i Kostyliev osiągnęli rating 1,29, podczas gdy Nicolai „dev1ce” Reedtz wypracował wynik na nieco niższym poziomie, docierając do granicy 1,20. Z drugiej strony Duńczyk otrzymał od HLTV trzy medale dla MVP, zaś Ukrainiec zgarnął tylko dwa takie wyróżnienia. Absolutnie poza wszelką konkurencją znalazł się natomiast Francuz, którego aż sześciokrotnie wybierano najbardziej wartościowym zawodnikiem poszczególnych imprez.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Broxah, Team Liquid, Worlds 2020

Problemy kadrowe Liquid, Immortals i CLG. Nowy sezon LCS zaczną bez podstawowych graczy

Można śmiało powiedzieć, że profesjonalny sezon w League of Legends startuje pełną parą. Zarówno chińskie, jak i koreańskie rozgrywki najwyższego szcz...