fot. materiały prasowe

Ultraliga to już nie tylko LoL! W ramach rozgrywek Polsat Games zobaczymy też Teamfight Tactics

Dotychczas Ultraliga kojarzyła się jednoznacznie z czołowymi rozgrywkami League of Legends w Polsce. To się jednak zmieni w pewnym stopniu, ale bynajmniej nie chodzi tu o utratę prestiżu zmagań czy zmiany w formacie europejskiej sceny LoL-a. Po prostu od teraz Ultraliga to już nie tylko League of Legends – dziś ogłoszono mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics, które podobnie jak zmagania w MOBĘ Riot Games również będą rozgrywane pod banderą UL.

Do tej pory Ultraliga skierowana była tylko do fanów LoL-a, ale nie mogliśmy przejść obojętnie obok rozwoju innych tytułów ze stajni Riot Games – mówi Marcin Kilar, Dyrektor Operacyjny w firmie Frenzy. – Zaangażowanie społeczności oraz cenne wsparcie Riotu zaowocowało nowym projektem. Chcemy, żeby Ultraliga w Teamfight Tactics stała się kolejną flagową produkcją stacji Polsat Games, która na stałe wpisze się w harmonogram najważniejszych polskich rozgrywek esportowych – dodał.

Premierowa edycja Ultraliga TFT rozpocznie się za miesiąc, w poniedziałek 15 lutego. To właśnie pierwszego dnia tygodnia będziemy mogli śledzić poczynania najlepszych graczy autobattlera od Riotu, tak więc prawdziwi fani League of Legends i TFT będą mogli oglądać mecze czołowych polskich zawodników przez trzy dni w tygodniu z rzędu. Godziny będą jednak nieco inne, bo rywalizacja w ramach Teamfight Tactics rozpoczynać się będzie o godzinie 18:00. Oglądać je będziemy mogli – a jakże – na kanałach Polsat Games.

Miejsce w Ultralidze TFT będzie można sobie wywalczyć na dwa sposoby. Pierwszym z nich będzie bezpośrednie zaproszenie od organizatorów, które otrzymają ośmiu najlepszych zawodników według rankingu w grze. Drugim zaś eliminacje składające się z czterech otwartych turniejów kwalifikacyjnych oraz zawodów dla tych, którym byli najbliżej pierwszego miejsca w otwartych turniejach. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy dokładnie odbędą się te turnieje ani w którym momencie Polsat Games zbierze dane z drabinek rankingowych w celu rozesłania zaproszeń.

Wiadomo natomiast coś innego – mistrzostwa Polski w TFT będą przepustką do rywalizacji na scenie międzynarodowej. Zwycięzcy Ultraligi TFT będą mieli okazję stanąć w szranki z najlepszymi graczami z Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów. Obecnie to wszystko, co wiemy o tych międzynarodowych zawodach, ale Riot zapowiada, że więcej informacji poznamy wkrótce.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Czekolad, AGO ROGUE

Czekolad: Tym razem pokonam Humanoida

Już tylko kilka dni dzieli nas od startu sezonu 2021 League of Legends European Championship. W nadchodzącym splicie będziemy mogli oglądać wielu pols...