STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Rozlosowano grupy ESEA Premier, Polacy poznali rywali

Nowy sezon ESEA Premier coraz bliżej. Sezon szczególny, bo w edycji 36. organizatorzy zdecydowali się nieco zamieszać i zmienili stosowany dotychczas system. Zamiast formatu „każdy z każdym” mamy więc podział na dwie autonomiczne grupy, których skład właśnie poznaliśmy. Co ciekawe, w zbiorze A znalazła się tylko jedna rodzima formacja. Jest nią Wisła All in! Games […]

Nowy sezon ESEA Premier coraz bliżej. Sezon szczególny, bo w edycji 36. organizatorzy zdecydowali się nieco zamieszać i zmienili stosowany dotychczas system. Zamiast formatu „każdy z każdym” mamy więc podział na dwie autonomiczne grupy, których skład właśnie poznaliśmy.

Co ciekawe, w zbiorze A znalazła się tylko jedna rodzima formacja. Jest nią Wisła All in! Games Kraków, która nadal nie zaprezentowała nam następcy przesuniętego niedawno na ławkę Wiktora „mynia” Kruka. A o tym, że potrzebny w tym wypadku będzie następca jakościowy, niech najlepiej świadczy fakt, że na drodze Białej Gwiazdy w walce o play-offy staną m.in. bet7 sAw, HellRaisers i forZe, które podobnie jak Wiślacy obecne były w czołówce minionej edycji ESEA Premier.

O wiele ciekawiej pod względem polskich przedstawicieli jest w grupie B. To właśnie tam znalazł się m.in. PACT, ale również i powracające po krótkiej przygodzie z ESL Pro League x-kom AGO, które znajduje się obecnie w trakcie kadrowej rewolucji. Ponadto na liście uczestników znajdziemy też GANG IMDONELLO, czyli prawdopodobnie reprezentantów nowo powstałej polskiej organizacji Anonymo Esports, która najwyraźniej przejęła slot należący wcześniej do Illuminar Gaming.

Podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

bet7 sAw FATE Esports ALTERNATE aTTaX GANG IMDONELLO
forZe Galaxy Racer LDLC OL Nemiga Gaming
GamerLegion HellRaisers Nexus Gaming PACT
ex-Secret Winstrike Team Sangal Esports Sprout
Wisła All in! x-kom AGO

Przypomnijmy, że 36. sezon ESEA Premier rozegrany zostanie między styczniem a kwietniem i będzie on pierwszą z czterech zaplanowanych na ten rok odsłon drugiego poziomu rozgrywkowego. Warto też pamiętać, iż ekipa, która finiszować będzie na pierwszym miejscu, nagrodzona zostanie bezpośrednim awansem do ESL Pro League Season 14.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zawodnik z akademii FURII przeniesiony do głównego składu w charakterze szóstego zawodnika

Z akademii FURII Esports do podstawowego składu formacji historycznie awansowało już trzech graczy. W lutym 2018 roku promocję otrzymali Kaike "KSCERA...