Gdyby dziś spojrzeć na ENCE, to trudno uwierzyć, że jeszcze dwa lata temu ekipa ta szturmem zdobyła scenę CS-a, docierając nawet do wielkiego finału Majora. Dziś fiński zespół znajduje się w totalnej rozsypce, a niewykluczone, że niedługo będzie musiał pogodzić się z kolejnym odejściem.

Ekipa znajduje się obecnie w fazie przebudowy i jeśli wierzyć plotkom, niedługo ma zaprezentować nam swój nowy skład. Jak jednak twierdzą dziennikarze Ilta-Sanomat, w tym miałoby nie być miejsca dla Eliasa "Jamppiego" Olkkonena. 19-latek graczem ENCE jest od kwietnia ubiegłego roku, aczkolwiek jego transfer od samego początku wywoływał sporo kontrowersji z uwagi na VAC-a, który został na niego nałożony w czasach, gdy był on jeszcze nieletni. Fakt ten jednak nie zniechęcił organizacji, która aktywnie włączyła się do walki o oczyszczenie imienia swojego podopiecznego – walki, która trafiła nawet na sądową wokandę, aczkolwiek na razie nie przyniosła oczekiwanego skutku.

A to oznacza, że w przypadku ewentualnego odejścia z ENCE Olkkonen może mieć spory problem ze znalezieniem dla siebie nowego pracodawcy, gdyż jest on wykluczony z udziału w turniejach o randze Majora, a żadna z formacji nie chce zamykać sobie drzwi do startu w najważniejszej na scenie CS:GO imprezy. W tej sytuacji nie dziwi, że Ilta-Sanomat donosi, iż Jamppi może zdecydować się na zmianę gry i śladami innych zbanowanych, takich jak Braxton "brax" Pierce czy Patryk "paTiTek" Fabrowski, przenieść do VALORANTA, gdzie nałożone przez Valve kary nie będą już wpływać na jego zdolność do gry. Niemniej wiele w tej materii zależeć ma od dalszego rozwoju sprawy z banem oraz od otrzymania ewentualnych ofert.

A co dalej z ENCE? Niewykluczone, że do Aleksiego "allu" Jalliego i Joonasa "doto" Forssa, którzy są już członkami drużyny, dołączy niedługo Tuomas "SADDYX" Louhimaa – 19-latek niedawno zakończył dwuletnią przygodę z SJ Gaming. Pozostałe dwa wolne fotele mieliby natomiast zająć Marco "Snappi" Pfeiffer i Thomas "TMB" Bundsbæk. Więcej na ten temat przeczytać można pod tym adresem.