STS
fot. Blizzard

Nadchodzi nowy sezon Overwatch League. Zapowiedziano zmiany w formacie

Ubiegłoroczny sezon Overwatch League był… dziwny. Pandemia, która pokrzyżowała plany całego świata, odcisnęła swoje piętno także na najważniejszej franczyzowej lidze Blizzarda, której format był mocno chaotyczny, a dla osób nieśledzących wszystkich informacji nawet niezrozumiały.

W sezonie 2021 postanowiono to wszystko unormować, co wydaje się ruchem słusznym, bo też trudno przewidzieć, kiedy sytuacja zdrowotna na świecie powróci do normalności i możliwe stanie się organizowanie rozgrywkowych weekendów tak, jak to pierwotnie planowano. Tak więc w tym roku całe zmagania podzielone zostaną na cztery cykle turniejowe, które rozgrywane będą oddzielnie w obrębie dwóch grup – wschodniej i zachodniej. Wszystko inaugurowane będzie przez mecze eliminacyjne, za pomocą których określane będzie, kto w ogóle awansuje na dane zawody i z jakiego miejsca zacznie z nimi przygodę. Natomiast zwieńczeniem wysiłków będzie faza pucharowa, w której regionalny podział nie zostanie już zachowany.

Podział na grupy prezentuje się następująco:


Wschód
Chengdu Hunters Guangzhou Charge Hangzhou Spark Los Angeles Valiant
New York Excelsior Philadelphia Fusion Seoul Dynasty Shanghai Dragons

Zachód
Atlanta Reign Boston Uprising Dallas Fuel Florida Mayhem
Houston Outlaws London Spitfire Los Angeles Gladiators Paris Eternal
San Francisco Shock Vancouver Titans Toronto Defiant Washington Justice

Jednocześnie organizatorzy zapewnili, iż zdają sobie sprawę, że sytuacja, w której czołowe formacje z obu regionów nie mogą się ze sobą mierzyć aż do wieńczących sezon play-offów, jest daleka od oczekiwań. Dlatego też przyznali, że ich celem jest zorganizowanie w roku 2021 imprezy dla wszystkich uczestniczących w OWL drużyn i w tym celu rozpatrywane są różne możliwości. Na ten moment najsensowniejszym wyborem wydaje się zaplanowanie tego typu turnieju na Hawajach, które miałyby dobre połączenie zarówno z zespołami z USA, jak i tymi z Azji. Wiele w tej materii zależeć będzie jednak od dalszego rozwoju sytuacji zdrowotnej na świecie.

Overwatch League 2021 zainaugurowane zostanie w kwietniu. Niemniej mało prawdopodobne jest, by w tym roku udało się zaangażować w rozgrywki także kibiców, niemniej Blizzard zapewnia, że zamierza usilnie pracować nad tym, by jakość transmisji prowadzonych na YouTube, które pozostało wyłącznym partnerem OWL, była większa niż w ubiegłym sezonie.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mousesports u progu kadrowej rewolucji? Na celowniku acoR i dexter

Coraz więcej wskazuje na to, że kolejne tygodnie mogą przynieść w szeregach mousesports prawdziwą kadrową rewolucję. Wpływ na to ma m.in. sytuacja Fin...