STS
fot. BLAST Premier/Jak Howard

Najlepsi gracze CS:GO 2020 roku wg HLTV – 6. blameF

Spośród siedmiu graczy, którzy zostali w minionych dniach umieszczeni na przygotowanej przez HLTV liście najlepszych graczy CS:GO w 2020 roku, aż czterech to Duńczycy. Najnowszym przedstawicielem duńskiej kolonii został dziś Benjamin „⁠blameF⁠” Bremer, którego popularny serwis uhonorował szóstym miejscem.

23-latek jesienią ubiegłego roku zdecydował się na przenosiny z Heroic do Complexity Gaming i już teraz można stwierdzić, że był to strzał w dziesiątkę. W minionym roku bowiem Bremer na dobre zadomowił się wśród światowej czołówki i był jednym z najbardziej regularnych pod względem formy zawodników. Co więcej, bardzo dobrze spisywał się on również w niemal każdym powierzonym mu zadaniu, co przełożyło się na aż siedem tytułów EVP, brakło mu jednak pierwszego w karierze wyróżnienia MVP. I tutaj dochodzimy do sedna problemu, bo blameF miał o wiele mniej niż gracze, którzy go ostatecznie w rankingu wyprzedzili, szans na to, by zabłysnąć w play-offach prestiżowych imprez.

Duńczyk skorzystał z nadarzającej się okazji i zdecydował się wyróżnić Shuaiba „⁠D0cC⁠a” Ahmada jako tego, któremu warto się będzie w 2021 roku przyglądać. 20-latek z Holandii obecnie pozostaje bez stałego zatrudnienia, zaś w przeszłości grał m.in. w rodzimym Defusekids. – Muszę wyróżnić D0cCa. Wydaje mi się, że pod względem mechanicznej gry może rywalizować dosłownie z każdym na świecie. Jeżeli tylko otrzyma szansę na wspólną grę z doświadczonym prowadzonym, który poświęci nieco czasu, by znaleźć dla niego najlepsze zastosowanie, to sądzę, że D0cC może zostać czołowym graczem – zapewnił Bremer.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2020 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
6. Benjamin „⁠blameF⁠” Bremer Complexity Gaming
7. Robin „⁠ropz⁠” Kool mousesports
8. Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski Team Liquid
9. Peter „⁠dupreeh⁠” Rasmussen Astralis
10. Florian „⁠syrsoN⁠” Rische BIG
11. Emil „⁠Magisk⁠” Reif Astralis
12. Martin „⁠stavn⁠” Lund Heroic
13. Nemanja „⁠huNter-⁠” Kovač G2 Esports
14. Yuri „⁠yuurih⁠” Santos FURIA Esports
15. Ludvig „⁠Brollan⁠” Brolin Fnatic
16. Henrique „⁠HEN1⁠” Teles FURIA Esports
17. Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson Fnatic
18. Kaike „⁠KSCERATO⁠” Cerato FURIA Esports
19. Justin „⁠jks⁠” Savage Complexity Gaming
20. Vincent „Brehze” Cayonte Evil Geniuses
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jak zaczynać budowę zespołu, to od trenera. IMD oficjalnie w Anonymo

Anonymo Esports nową siłą na polskiej scenie CS:GO – o tym tak naprawdę wiemy już od kilku dni, lecz w kwestii składu dotychczas poruszaliśmy się jedy...