fot. ESL/Helena Kristiansson

Najlepsi gracze CS:GO 2020 roku wg HLTV – 5. electronic

Na piątym miejscu w przygotowanej przez serwis HLTV liście 20 najlepszych graczy CS:GO w 2020 roku znalazł się Denis „⁠electronic⁠” Sharipov z Natus Vincere. I chociaż coś nam mówi, że nie będzie to jedyny reprezentant ukraińskiej organizacji w tym zestawieniu, to na razie skupmy się właśnie na nim.

22-latek został uhonorowany przez HLTV po raz trzeci w karierze i ponownie też znalazł się w ścisłej czołówce, jednocześnie poprawiając wynik sprzed roku i odnosząc rezultat gorszy o oczko niż dwa lata temu. Nadal jednak mówimy tutaj o bardzo wysokiej pozycji – do tego kompletnie zasłużonej. Rosjanin bez wątpienia jest w NAVI drugą najważniejszą postacią i chociaż w sezonie 2020 przełożyło się to na zaledwie jeden medal MVP, to należy doliczyć do tego siedem kolejnych wyróżnień EVP. A wyróżnienia te zdobywane były na najważniejszych imprezach, w tym także na Intel Extreme Masters Katowice 2020, które zakończyło się triumfem graczy z Europy Wschodniej. W tych okolicznościach trudno było wyobrazić sobie top 5 rankingu bez Sharipova.

Co ciekawe, electronic nie kombinował zbytnio jeżeli chodzi o swój typ zawodnika, który może wypłynąć na szerokie wody w roku 2021. Postawił on bowiem na dobrze sobie znanego Valeriya „⁠B1T⁠A” Vakhovskiyego. 18-latek z Ukrainy na co dzień jest graczem akademii Natus Vincere, aczkolwiek zdążył już zadebiutować w pierwszej drużynie podczas jesiennych finałów BLAST Premier 2020, a następnie został wykorzystany także przy okazji IEM Global Challenge. – To zawodnik z ogromnym potencjałem i jeżeli nadal będzie pracować tak, jak robił to dotychczas, to bez wątpienia w przyszłości znajdzie się na liście najlepszych – zapewnił Sharipov.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2020 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
5. Denis „⁠electronic⁠” Sharipov Natus Vincere
6. Benjamin „⁠blameF⁠” Bremer Complexity Gaming
7. Robin „⁠ropz⁠” Kool mousesports
8. Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski Team Liquid
9. Peter „⁠dupreeh⁠” Rasmussen Astralis
10. Florian „⁠syrsoN⁠” Rische BIG
11. Emil „⁠Magisk⁠” Reif Astralis
12. Martin „⁠stavn⁠” Lund Heroic
13. Nemanja „⁠huNter-⁠” Kovač G2 Esports
14. Yuri „⁠yuurih⁠” Santos FURIA Esports
15. Ludvig „⁠Brollan⁠” Brolin Fnatic
16. Henrique „⁠HEN1⁠” Teles FURIA Esports
17. Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson Fnatic
18. Kaike „⁠KSCERATO⁠” Cerato FURIA Esports
19. Justin „⁠jks⁠” Savage Complexity Gaming
20. Vincent „Brehze” Cayonte Evil Geniuses
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

GeT_RiGhT zawiesza profesjonalną karierę! "Ta przerwa może zamienić się w emeryturę"

W swoich najlepszych latach Christopher "⁠GeT_RiGhT⁠" Alesund był jednym z czołowych graczy Counter-Strike'a na świecie. Dziś co prawda doświadczony S...