fot. ESL/Bart Oerbekke

Ekipa MICHA i byaliego wciąż w grze, dziś dokończenie drugich otwartych eliminacji do EDC

Tydzień po zakończeniu pierwszych otwartych eliminacji do European Development Championship Season 2 rozpoczęły się eliminacje drugie. I cóż, pierwszy dzień zmagań znowu nie okazał się zbyt szczęśliwy dla Polaków, aczkolwiek tym razem jedna z drużyn zdołała go przetrwać!

Mowa tutaj o miksie Styldunow, którego członkami są m.in. byli reprezentanci Virtus.pro – Paweł „byali” Bieliński, Michał „MICHU” Müller oraz Tomasz „phr” Wójcik. Trio to wsparte przez Macieja „Luza” Bugaja i Konrada „EXUSA” Jeńczenia wygrało wszystkie sobotnie mecze, a warto nadmienić, że tych meczów było aż pięć. Najciekawszym z nich była potyczka 5. rundy, w której MICHU i spółka natrafili na GROOBIES, czyli zespół ex-graczy x-komu AGO, Dominika „GruBego” Świderskiego i Patryka „Sidneya” Koraba. Niespodziewanie starcie to zamknęło się w zaledwie dwóch mapach – obu wygranych 16:11 przez Styldunow.

Niemniej to jeszcze nie koniec walki, dziś bowiem drugi dzień eliminacji. W grze pozostało osiem formacji, aczkolwiek do zdobycia jest zaledwie jedno miejsce w zamkniętym turnieju kwalifikacyjnym. Jeżeli więc ostatnia polska piątka w stawce chce osiągnąć swój cel, to musi wygrać wszystkie trzy pozostałe pojedynki. Pierwszy z nich o godzinie 15:00 – wtedy to Styldunow zagra z Ukraińcami z Projectu X. W kolejnych rundach natomiast rodzimy skład może natrafić również m.in. na  Lyngby Vikings, NASR Esports, Tikitakan lub GameAgents.

Drugi sezon European Development Championship rozegrany zostanie między 5 a 25 lutego. W tym czasie o łączną pulę nagród w wysokości 30 tysięcy dolarów walczyć będzie 16 formacji, z czego 14 otrzyma bezpośrednie zaproszenia od organizatorów, a 2 zostaną wyłonione na drodze eliminacji.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najlepsi gracze CS:GO 2020 roku wg HLTV – 5. electronic

Na piątym miejscu w przygotowanej przez serwis HLTV liście 20 najlepszych graczy CS:GO w 2020 roku znalazł się Denis "⁠electronic⁠" Sharipov z Natus V...