fot. G2 Esports

Najlepsi gracze CS:GO 2020 roku wg HLTV – 4. NiKo

Kilka dni temu na liście 20 najlepszych graczy CS:GO w 2020 roku znalazł się Nemanja „⁠huNter-⁠” Kovač. Nie był on jednak ostatnim nagrodzonym o tym nazwisku, który uhonorowany został przez serwis HLTV – dziś bowiem tytuł czwartego zawodnika sezonu otrzymał jego kuzyn, Nikola „⁠NiKo⁠” Kovač.

Dla 23-latka oznacza to poprawę względem roku ubiegłego aż o siedem pozycji! A mówimy tutaj przecież o rozgrywkach, w których trakcie Bośniak zmienił klub i po niespełna czterech latach pożegnał FaZe Clan, by związać się z G2 Esports. Nie zmieniło się natomiast to, że NiKo nadal był bez wątpienia jednym z najmocniejszych graczy na globie, aczkolwiek dobra postawa indywidualna nie przełożyła się na sukcesy drużynowe, w efekcie czego zgarnął on zaledwie jeden medal MVP – za swój występ podczas Intel Extreme Masters New York. Mimo wszystko jednak Kovač był pewnym punktem obu swoich ekip i nie zawodził nawet wtedy, gdy przyszło mu mierzyć się z rywalem z górnej półki.

Przy okazji NiKo dołączył do grona osób, które określiły Shahara „⁠flameZa⁠” Shushana mianem potencjalnego odkrycia 2021 roku. – Wydaje mi się, że dostał się on do FPL-a w trakcie letniej przerwy. Ja nie grałem tam przez jakieś dwa miesiące i gdy wróciłem, to trafiłem na niego. Wtedy przyszło mi do głowy „Kto to, ku*wa, jest?”. Nigdy o nim nie słyszałem, a on po prostu przyszedł i zaczął strzelać heady. Grałem też z nim w jednym składzie i bardzo dobrze się komunikował, brzmiał jak naprawdę dobry gość. Przed nim prawdopodobnie świetlana przyszłość. Nie znam go za dobrze, ale gdy z nim grałem, robił dobre rzeczy. Jeżeli nadal będzie pracował tak, jak powinien, to stanie się naprawdę dobrym graczem – zapewnił.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2020 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
4. Nikola „⁠NiKo⁠” Kovač G2 Esports
5. Denis „⁠electronic⁠” Sharipov Natus Vincere
6. Benjamin „⁠blameF⁠” Bremer Complexity Gaming
7. Robin „⁠ropz⁠” Kool mousesports
8. Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski Team Liquid
9. Peter „⁠dupreeh⁠” Rasmussen Astralis
10. Florian „⁠syrsoN⁠” Rische BIG
11. Emil „⁠Magisk⁠” Reif Astralis
12. Martin „⁠stavn⁠” Lund Heroic
13. Nemanja „⁠huNter-⁠” Kovač G2 Esports
14. Yuri „⁠yuurih⁠” Santos FURIA Esports
15. Ludvig „⁠Brollan⁠” Brolin Fnatic
16. Henrique „⁠HEN1⁠” Teles FURIA Esports
17. Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson Fnatic
18. Kaike „⁠KSCERATO⁠” Cerato FURIA Esports
19. Justin „⁠jks⁠” Savage Complexity Gaming
20. Vincent „Brehze” Cayonte Evil Geniuses
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Koniec niepewności? Niby tak, ale nie do końca. Anonymo prezentuje skład CS:GO, a w nim dwóch stand-inów

Anonymo Esports postanowiło nie przedłużać męczarni kibiców, którzy od kilku dni ze wstrzymanym oddechem oczekiwali na oficjalne ogłoszenie składu CS:...