Anonymo Esports postanowiło nie przedłużać męczarni kibiców, którzy od kilku dni ze wstrzymanym oddechem oczekiwali na oficjalne ogłoszenie składu CS:GO nowo powstałej organizacji. Dziś potwierdzono, iż podopiecznymi Adriana "IMD" Piepera w najbliższych miesiącach będą Kacper "Kylar" Walukiewicz, Kamil "KEi" Pietkun, Janusz "Snax" Pogorzelski oraz Wiktor "mynio" Kruk. Dodatkowo formacja poinformowała, iż w roli zmienników wspomagać ją będą Paweł "innocent" Mocek oraz Mikołaj "mouz" Karolewski. – Mamy nadzieję, że wyłonimy ostateczną piątkę z wymienionych graczy, ale zanim ogłosimy finalną załogę dywizji CS:GO, chcemy dopiąć wszelkie szczegóły – czytamy w opublikowanym w mediach społecznościowych oświadczeniu.

W zaprezentowanym zestawieniu znajdziemy trzy osoby, które 2020 rok kończyły pod banderą Illuminar Gaming, podobnie zresztą jak Mateusz "Sówek" Kowalczyk, czyli CEO Anonymo. Mowa oczywiście o IMD, Snaxie oraz mouzie – ten ostatni wspierać będzie drużynę w ESEA Premier, dzięki czemu spełni ona wymogi proceduralne związane z przejęciem na własność slota na zapleczu ESL Pro League. Nadwiślańska ekipa dodatkowo walczyć będzie także w kwalifikacjach do DreamHack Open January 2021 oraz turniejach z serii Snow Sweet Snow. Czy w tych rozgrywkach na serwerze widywać będziemy Karolewskiego, czy może raczej Mocka? – Sytuacja stand-ina jest podyktowana pewnymi kwestiami prawnymi. [...] Szybkie FAQ: nie jesteśmy 6-osobowym rosterem, nie walczę z nikim o miejsce w teamie, czuję, że będzie dobrze! – odpowiada ten drugi.

Przywołaliśmy już postać innocenta, więc poświęćmy jej słów kilka. Doświadczony zawodnik ostatnie miesiące spędził na ławce rezerwowych MAD Lions, przez co bez wątpienia jest głodny gry zespołowej. 27-latek wczoraj definitywnie rozstał się z MAD Lions, ale wygląda na to, że z pewnych powodów na razie nie może związać się na stałe z Anonymo. Trudno nie odnieść jednak wrażenia, że to jedynie kwestia czasu.

Takich problemów nie ma duet kojarzony do niedawna z AVEZ Esport. KEi i Kylar należą bez dwóch zdań do najlepiej zapowiadających się zawodników na rodzimym podwórku, co wiąże się i z prestiżem, i z presją. Przed młodymi graczami największe wyzwanie w karierze, bo celem Anonymo muszą być sukcesy nie tylko w kraju, ale i na arenie międzynarodowej. Do nich ekipę doprowadzić ma Wiktor "mynio" Kruk, który został wykupiony z Wisły All in! Games Kraków. 25-latek zajmie się prowadzeniem gry zespołu, podczas gdy Snax skupi się na operowaniu bronią snajperską.  Pogorzelski i spółka rozpoczęli już bootcamp w warszawskim Esports Performance Center, w którym przygotowują się do ruszającego już wkrótce sezonu.

Skład Anonymo Esports oficjalnie wygląda tak:

  • Kacper "Kylar" Walukiewicz
  • Kamil "KEi" Pietkun
  • Janusz "Snax" Pogorzelski
  • Wiktor "mynio" Kruk
  • Paweł "innocent" Mocek – stand-in
  • Mikołaj "mouz" Karolewski – stand-in
  • Adrian "IMD" Pieper – trener