STS
fot. Ultraliga

Kolejny Polak w Romulei – bucu i Chris ponownie pod wodzą VoVa

Pierwszy tydzień PG Nationals 2021 Spring nie był szczególnie udany dla Romulei Esports, w której składzie gra aż trójka naszych rodaków – Kamil „LeQu” Rosik, Krystian „Chris” Dobrzański oraz Marcin „bucu” Świech. Drużyna debiutująca w czołowej włoskiej lidze LoL-a przegrała zarówno z Macko Esports Sebastiana „Sebekxa” Smejkala, jak i Mkers Artura „Zwyroo” Trojana. Dzień po […]

Pierwszy tydzień PG Nationals 2021 Spring nie był szczególnie udany dla Romulei Esports, w której składzie gra aż trójka naszych rodaków – Kamil „LeQu” Rosik, Krystian „Chris” Dobrzański oraz Marcin „bucu” Świech. Drużyna debiutująca w czołowej włoskiej lidze LoL-a przegrała zarówno z Macko Esports Sebastiana „Sebekxa” Smejkala, jak i Mkers Artura „Zwyroo” Trojana.

Dzień po zakończeniu pierwszego tygodnia zmagań niespodziewanie dowiedzieliśmy się o rozstaniu dotychczasowego głównego trenera, Denisa „Negativve’a” Golovina, z drużyną. Na ogłoszenie jego następcy nie musieliśmy za długo czekać. Dziś włoska organizacja poinformowała, że nowym szkoleniowcem formacji zostanie Bartłomiej „VoV” Ryl, dobrze znany zarówno fanom polskich rozgrywek – w końcu był on głównym trenerem m.in. Illuminar Gaming czy Diablo Chairs – jak i niektórym zawodnikom Romulei. Mowa tu o Chrisie i bucu, którzy w czwartym sezonie Ultraligi reprezentowali barwy Komputronik H34T – zespołu również prowadzonego przez VoVa.

Teraz Rylowi przyjdzie trenować drużynę zza granicy, co będzie dla niego nowym wyzwaniem. Pozostaje mieć nadzieję, że polskiemu trenerowi pójdzie lepiej niż jego poprzednikowi, który co prawda pomógł Romulei wywalczyć miejsce w PG Nationals, ale zostawił zespół w mało komfortowym położeniu. Pojutrze ekipa czterech już Polaków podejmie również poszukujące pierwszych punktów Outplayed z Robertem „Bulletem” Pruchniewskim na pokładzie. Tak więc po środowych zmaganiach co najmniej jeden z Polaków będzie miał serię już trzech porażek z rzędu w PG Nationals. Drugim rywalem Romulei podczas drugiej rundy będzie natomiast Cyberground Gaming, czyli jeden z pogromców OP w poprzednim tygodniu.

Harmonogram drugiego tygodnia PG Nationals 2021 Spring:

Środa, 20 stycznia
19:00 Outplayed vs Romulea Esports BO1
20:00 Mkers vs Samsung Morning Star BO1
21:00 GG&Esports vs Macko Esports BO1
22:00 Cyberground vs Axolotl BO1
Czwartek, 21 stycznia
19:00 Macko Esports vs Mkers BO1
20:00 Romulea Esports vs Cyberground BO1
21:00 Samsung Morning Stars vs Outplayed BO1
22:00 Axolotl vs GG&Esports BO1

Więcej o meczach Polaków walczących za granicą w tym tygodniu przeczytacie poniżej:

CZYTAJ TEŻ:
Supertydzień we Francji, debiut delorda w NLC. Oto harmonogram spotkań Polaków na ten tydzień
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Już nie tylko paTiTek – zeek dołącza do składu VALORANTA w G2

Patryk "paTiTek" Fabrowski nie jest już jedynym Polakiem, który występuje w podległym G2 Esports zespole VALORANTA. Polską kolonię powiększył dziś bow...