fot. twitter.com/es3tag

Odszedł już trener, teraz odchodzi zawodnik. Cloud9 bez snajpera

Plany nie zawsze idą w parze z wynikami – to mało odkrywcza teza, ale nadal prawdziwa. Ile to już razy zdarzało się tak, że drużyna, której na papierze nic nie brakowało, nie była w stanie przetrwać nawet krótkiej próby czasu? Dokładnej liczby oczywiście nie znamy, ale przeczucie mówi nam, że nie jest ona wcale taka mała. Te skromne dywagacje oddaliły nas na moment od tematu artykułu, ale nie bez przyczyny. Cloud9 spełnia wszakże wyżej opisane warunki – budowana kilka miesięcy temu z ogromnym rozmachem sekcja CS:GO dziś pożegnała się z Özgürem „woxiciem” Ekerem. To kolejne rozstanie – wcześniej Kolosa opuścił przecież Aleksandar „kassad” Trifunović, który jako trener w teorii miał sprawować pieczę nad projektem.

Turecki snajper pod banderą Cloud9 wystąpił na łącznie czterech turniejach. Co oczywiste, nie były to dla Chmurek turnieje zbytnio udane. Międzynarodowa ekipa w swym debiucie zawiodła w drugim sezonie Flashpointa i choć później było nieco lepiej, to nie na tyle dobrze, by zaspokoić rozbudzone oczekiwania i społeczności, i zapewne samych zainteresowanych. Decyzja o rezygnacji z woxica nie jest związana jednak z jego poziomem sportowym, a przynajmniej nie tylko. W oficjalnym oświadczeniu menedżer dywizji, Henry „HenryG” Greer, tłumaczy, iż dyspozycja Ekera cierpiała przez problemy z jakością łącza internetowego i przebywanie w innej strefie czasowej niż reszta ekipy. Utalentowany gracz miał nie radzić sobie mentalnie w trudnej sytuacji, tracąc zapał do gry, a logistyczne kłopoty okazały się niestety nie do pokonania, mimo licznych starań podjętych przez formację. Koniec końców postanowiono więc podziękować woxicowi za współpracę i zawodnik został wolnym agentem. Pieniądze wydane na wykup 22-latka z mousesports zostały tym samym zmarnowane.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom HLTV.org i 1pv.fr sprzed kilku dni, powstały w Cloud9 wakat może wypełnić Erick “Xeppaa” Bach. 20-latek to jedna z największych amerykańskich nadziei na przyszłość – to zasługa świetnych występów w 2020 roku pod banderą Chaos Esports Club. Zawodnik zza wielkiej wody nie miałby jednak przejąć obowiązków snajperskich woxica – te wziąłby na siebie Alex „ALEX” McMeekin, czyli in-game leader C9.

Skład Cloud9 obecnie prezentuje się następująco:

  • Alex „⁠ALEX⁠” McMeekin
  • William „⁠mezii⁠” Merriman
  • Ricky „⁠floppy⁠” Kemery
  • Patrick „es3tag” Hansen
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cybergadka #5 – Barański, Dziadkowiec, Filipiuk i Miter zapowiadają piąty sezon Ultraligi

Jaki będzie piąty sezon Alior Bank Ultraligi? To pytanie, które tuż przed startem mistrzostw Polski w League of Legends zadaje sobie chyba każdy. O od...