fot. ESL/Adam Łakomy

ENCE kolejnym przystankiem w karierze dychy?

Niedawno Paweł „dycha” Dycha mógł świętować drugie w swojej karierze mistrzostwo Niemiec. Polak sięgnął po nie jednak już jako stand-in, bo od początku grudnia pozostaje na ławce Sprout i na finałach jesiennej odsłony ESL Meisterschaft wystąpił awaryjnie. Ale niewykluczone, że już niedługo powróci on do regularnej gry, aczkolwiek w innych barwach.

A przynajmniej tak twierdzą dziennikarze Yle, fińskiego nadawcy radiowo-telewizyjnego, którzy dotarli do informacji sugerujących, że Dycha może kontynuować swoją karierę w ENCE. 23-latek miałby zasilić szeregi formacji z północy Europy wraz z Marco „⁠Snappi⁠m” Pfeifferem i Lotanem „⁠Spinxem⁠” Giladim, którzy do niedawna reprezentowali jeszcze c0ntact Gaming, a także Tuomasem „⁠SADDYXEM⁠” Louhimą z SJ Gaming. W ten sposób powstałby sześcioosobowy skład, który uzupełniliby Aleksi „⁠allu⁠” Jalli oraz Joonas „⁠doto⁠” Forss.

CZYTAJ TEŻ:
Jamppi opuści ENCE, by przenieść się na VALORANTA?

Doniesienia te różnią się nieco od tego, co na początku stycznia twierdził Jarek „DeKay” Lewis. Redaktor DBLTAP wspominał co prawda o potencjalnym transferze Snappiego, niemniej wraz z nim do ENCE miał trafić również Thomasa „TMB” Bundsbæka z AGF Esport. Możliwe jednak, że od tego czasu fińska organizacja nieco zmieniła swoje plany, czyniąc z dychy ich część. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Polak pod względem indywidualnym ma za sobą udany rok, gdyż był on ważnym elementem Sprout, co jednak nie przełożyło się na oczekiwane sukcesy.

Redakcja serwisu Cybersport.pl poprosiła o komentarz przedstawicieli agencji ProPlayers, która na co dzień reprezentuje interesy Polaka. W momencie pisania tego tekstu nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.

Jeżeli powyższe plotki potwierdziłyby się, skład ENCE prezentowałby się następująco:

  • Aleksi „⁠allu⁠” Jalli
  • Joonas „⁠doto⁠” Forss
  • Tuomas „⁠SADDYX⁠” Louhimaa
  • Marco „⁠Snappi⁠” Pfeiffer
  • Paweł „⁠dycha⁠” Dycha
  • Lotan „⁠Spinx⁠” Giladi
  • Eetu „⁠sAw⁠” Saha – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
KonDziSan

KonDziSan: Niektórzy uważają, że śmiejemy się z esportu, a tak nie jest

Przed Konradem "KonDziSanem" Sopatą i jego Komil & Friends debiut na polskiej scenie esportowej. Organizacja jest uczestnikiem zaczynającego się d...