Color
fot. Ultraliga

Niezwykłe emocje na start Ultraligi! Pompa wygrywa z ESCĄ w meczu otwarcia

Pierwszy mecz piątego sezonu Alior Bank Ultraligi za nami! W starciu dwóch najbardziej kontrowersyjnych polskich ekip lepszy okazał się 7more7 Pompa Team, który pokonał Team ESCA Gaming.

Team ESCA Gaming 0:1 7more7 Pompa Team
Jaqen
Fiora
Color
Gragas
Sh4dow Us
Elise
adrian
Graves
Domoles
Irelia
Ariana
Orianna
Harpoon
Aphelios
Ather
Kai’Sa
Meleks
Galio
Wojtuś
Alistar

ESCA rozpoczęła mecz z wysokiego C. Pierwszą krew już w czwartej minucie przelał Dominik „Domoles” Nowacki, który wraz ze swoim dżunglerem sprawnie wytropił Adriana „adriana” Jackowskiego. Dzięki wczesnej przewadze stworzonej za pomocą draftu, Kameleony kontynuowały natarcie. Radosław „Sh4dow Us” Walkowiak zatroszczył się o zdobycie pierwszych dwóch smoków i Herolda, a Pompa nie była w stanie odpowiedzieć na to żadnym aktywnym zagraniem.

Sytuacja stała się mocno kryzysowa dla Pompy, gdy ESCA wygrała walkę drużynową, której stawką był trzeci smok, tym razem Oceaniczny. Mimo zaledwie dwóch zabójstw przewagi i równej sytuacji ekonomicznej ultraligowi debiutanci byli bardzo blisko zwycięstwa. Jednak w najważniejszym momencie podopieczni Piotra „Inci” Leszczyńskiego popełnili błąd. Źle skomunikowana i rozegrana walka drużynowa na kilka sekund przed powstaniem czwartego drake’a spowodowała, że Pompa kupiła sobie kilka niezwykle cennych minut i przejęła kontrolę nad meczem.

W 31. minucie Pompa postawiła duży krok na drodze do zwycięstwa. Adrian „adrian” Jackowski i spółka zdobyli wzmocnienie Barona Nashora i przejęli kolejnego smoka. Mocno skalująca kompozycja w końcu doszła do głosu i niedługo po drugim Baronie po ESCE nie było co zbierać. Dusza Smoka Oceanicznego przypieczętowała triumf podopiecznych Adriana „Zeturala” Dziadkowca i wkrótce po jej zdobyciu było już po wszystkim. Po 42 minutach zaciętej walki 7more7 zdobyło pierwsze punkty.

Już za chwilę czeka nas kolejne spotkanie, w którym devils.one zmierzy się z Komil & Friends. Wszystkie spotkania 5. sezonu Alior Bank Ultraligi będą transmitowane w telewizji na kanale Polsat Games, a także w serwisach Twitch oraz YouTube.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jesteś fanem piłki nożnej i Fortnite'a? Nie mogłeś trafić lepiej

Epic Games już dawno porzuciło wszelkie ograniczenia jeśli chodzi o dodawanie nowej zawartości do Fortnite'a. W ostatnich latach w produkcji pojawiały...