STS
fot. devils.one/Wiki Wójcik

Illuminar Gaming ucisza niedowiarków. Gentleman’s Gaming pokonane na starcie Ultraligi

Starcie między Illuminar Gaming a Gentleman’s Gaming w trzecim meczu piątego sezonu Alior Bank Ultraligi miało dostarczyć wielu odpowiedzi. Z jednej strony barykady mieliśmy bowiem targane problemami IHG, z drugiej nieprzewidywalnych Gentlemanów z międzynarodowym składem i debiutującym trenerem. Ostatecznie górą byli podopieczni Jakuba „bezuma” Iwanickiego, ale GG pozostawiło po sobie dobre wrażenie.

Illuminar Gaming 1:0 Gentleman’s Gaming
Melonik
Camille
HeSSZero
Wukong
papatabachi
Lillia
Jenxas
Skarner
Czajek
Lucian
Chosii
Ryze
Odi11
Miss Fortune
Yashiro
Jhin
Czypsy
Galio
Calmsky
Alistar

Illuminar świetnie weszło w mecz, głównie dzięki współpracy Mateusza „Czajka” Czajki i Wojciecha „papatabachi” Kruzy. Ciągłe wycieczki do wrogiej dżungli i notoryczna presja musiała przynieść efekty i wkrótce IHG przejęło kontrolę nad tempem gry. Pierwszą krew przelał Czajek, solowo eliminując Kamila „Chosiego” Chosę, a papatabachi zatroszczył się o zdobycie pierwszych dwóch smoków i Herolda.

Odpowiedzi Gentlemeni poszukiwali na górnej alei, ale ich próby gnębienia Dawida „Melonika” Ślęczki przynosiły tylko krótkotrwałe efekty. Pełna kontrola obiektów neutralnych w wykonaniu Illuminar spowodowała, że już w 18. minucie zespół dowodzony przez bezuma stanął w punkcie duszowym. Chosii i spółka musieli więc znaleźć jakiś sposób, by powstrzymać rozpędzonych przeciwników.

To okazało się być wyzwaniem ponad ich siły, bo IHG błyskawicznie sięgnęło Duszę Smoka Powietrznego i przerzuciło presję na górną stronę mapy, celem kontroli Barona Nashora. Gentlemeni rozpaczliwie próbowali jeszcze znaleźć dla siebie walkę ostatniej szansy, ale za każdym razem ich poczynania były boleśnie karane. Po jednej z takich walk zawodnicy Illuminar zdobyli w końcu możliwość przeprowadzenia ostatecznego natarcia na wrogą bazę, co pozwoliło im zakończyć rozgrywkę.

Przed nami jeszcze jedno spotkanie w ramach inauguracyjnego dnia piątego sezonu Ultraligi. O 20:30 rozpocznie się pojedynek aktualnych mistrzów Polski z K1CK Neosurf z wicemistrzami z AGO ROGUE. Transmisję z tego wydarzenia będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz platformach Twitch i YouTube. Zachęcamy też do sprawdzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Zamulek

Udany debiut devils.one w piątym sezonie Ultraligi. Komil & Friends rozbite w 23 minuty

Niespodzianki nie było. W drugim dzisiejszym meczu w ramach piątego sezonu Alior Bank Ultraligi devils.one błyskawicznie rozniosło Komil & Friends...