STS
fot. StarLadder/Igor Bezborodov

Dwóch triumfatorów Majora z 2017 roku znowu razem. AdreN dołącza do K23

Po wielu miesiącach przerwy Dauren „AdreN” Kystaubayev powraca do regularnej gry. Doświadczony Kazach pozostawał bez zespołu od sierpnia ubiegłego roku, gdy zakończyła się jego przygoda z Virtus.pro, dziś jednak ogłoszono oficjalnie, że zasilił on szeregi K23.

30-latek do zespołu dołączył jako następca oddanego do LDLC OL Nicolasa „Keoza” Dgusa, a także jako potencjalne remedium na nie najlepszą ostatnimi czasy formę. Warto wszak pamiętać, że K23 (wcześniej znane jako Syman Gaming) jeszcze w 2019 roku pojawiło się na Majorze, dziś jednak nawet na scenie CIS nie znaczy zbyt wiele. Przyczyniły się do tego także kolejne roszady kadrowe, w wyniku których w składzie ostał się tylko jeden uczestnik wspomnianego StarLadder Major Berlin 2019, Sanzhar „neaLaN” Iskhakov.

Co ciekawe, w nowej drużynie AdreN spotka swojego starego znajomego, Rustema „mou” Telepova. Obaj panowie wspólną grę zaczęli jeszcze w czasach Counter-Strike’a 1.6, zaś w erze Global Offensive razem reprezentowali najpierw HellRaisers, a potem Gambit Esports. Co więcej, jako gracze tej drugiej organizacji osiągnęli największy sukces w historii wschodnioeuropejskiego CS-a i wraz ze swoimi ówczesnymi kolegami sięgnęli po mistrzowski tytuł PGE Major Kraków 2017.

Warto też wspomnieć, że na tym ruchy kadrowe w K23 się nie kończą. Kazachska organizacja potwierdziła też transfer Petra „fame’a” Bolysheva, który pełnić będzie rolę szóstego zawodnika. 17-letni Rosjanin drugą połowę ubiegłego roku spędził jako członek S-Gaming.pro, z którym wziął udział w kilku turniejach z cyklu Nine to Five oraz Eden Arena: Malta Vibes i, co ciekawe, w listopadzie przyczynił się do eliminacji swojej nowej drużyny w decydującej rundzie NtF 6.

W tej sytuacji skład K23 prezentuje się następująco:

  • Sanzhar „neaLaN” Iskhakov
  • Rustem „mou” Telepov
  • David „n0rb3r7” Danielyan
  • Aidos „kade0” Khairzhan
  • Dauren „AdreN” Kystaubayev
  • Petr „fame” Bolyshev
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwszy lot Jastrzębi nieudany. Izako Boars ogrywa AGO w Snow Sweet Snow

W minionych tygodniach x-kom AGO dokonał w swoim składzie aż trzech roszad, zaś Izako Boars dwóch. Dziś oba te zespoły pojawiły się na serwerze, by sp...