fot. GG League/Marceli Kaźmierczak

Skład North skompletowany – grux zajmuje ostatni wolny fotel

Pod koniec ubiegłego roku North postanowiło zmienić model funkcjonowania. Organizacja ogłosiła, że od teraz będzie w większym stopniu stawiać na młodzież, czego efektem było włączenie do pierwszego składu Kristoffera „kristou” Aamanda, a także rozpoczęcie testów Rasmusa „kreaza” Johanssona. Ten drugi nie wywalczył sobie jednak stałego angażu, jednak nie oznacza to, że piąty fotel w składzie pozostanie pusty, bo dziś oficjalnie przejął go Denis „grux” Gutaj.

Po tym, jak przetestowaliśmy kilku graczy, mogę z radością przywitać w North Denisa „gruxa” Gutaja. Denis został wyróżniony przez nasze narzędzia do skautingu i rozwoju jako ten, który będzie pasował pod względem swojej charakterystyki do potrzebnej nam roli. Widać to było także podczas przedłużonych testów z zespołem, podczas których wypadł imponująco – przyznał Graham Pitt, Head of Esports Operations w North. – Widać, że to zawodnik, który w swoich poprzednich zespołach nie występował na miarę pełni swego potencjału i w odpowiednim środowisku ma więcej do zaoferowania. Denis przybywa do nas z ogromnym głodem i chęcią stawania się lepszym każdego dnia, a to coś, co pomoże drużynie posunąć się naprzód – dodał.

21-letni Szwed dotychczasowe doświadczenie zbierał w takich ekipach, jak Red Reserve czy też SMASH Esports, gdzie grał z Sebastianem „NEEXEM” Trelą. W 2019 roku obecny był też w Katowicach, gdzie jako zmiennik wsparł Team GamerLegion podczas zwycięskich eliminacji do Good Game League. Niemniej dopiero w North będzie miał on prawdopodobnie okazję, by regularnie występować na bardziej znaczących imprezach. – Chłopaki w zespole od samego początku byli dla mnie niesamowicie mili. Czuję, że mój głos ma w drużynie znacznie i że mogę coś tutaj ze sobą wnieść. Szybko uczę się tego, co powinienem i błyskawicznie się dostosowuję – zapewnił Gutaj.

W tej sytuacji skład North prezentuje się następująco:

  • Nicklas „gade” Gade
  • René „cajunb” Borg
  • Jonas „Lekr0” Olofsson
  • Kristoffer „Kristou” Aamand
  • Denis „grux” Gutaj
  • Jimmy „Jumpy” Berndtsson – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Illuminar Gaming ucisza niedowiarków. Gentleman's Gaming pokonane na starcie Ultraligi

Starcie między Illuminar Gaming a Gentleman's Gaming w trzecim meczu piątego sezonu Alior Bank Ultraligi miało dostarczyć wielu odpowiedzi. Z jednej s...