Ultraliga, Sezon 2
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Bez niespodzianek, ale na pewno nie bez emocji. Pierwszy dzień Ultraligi za nami

Inauguracyjny dzień piątego sezonu Alior Bank Ultraligi już za nami. Dziś odbyły się cztery pierwsze mecze w ramach tej edycji mistrzostw Polski League of Legends, a my mamy już pewien zarys tego, czego możemy spodziewać się po poszczególnych drużynach… oraz czego oczekiwać raczej nie powinniśmy.

Jeśli chodzi o zaskoczenia, tych raczej nie byliśmy świadkami. Wszystkie mecze zakończyły się oczekiwanymi rezultatami, ale nie oznacza to, że brakowało emocji. To tyczy się na przykład wieńczącego dzisiejsze zmagania pojedynku K1CK Neosurf z AGO ROGUE, w którym ekipa Damiana „Luckera” Konefała mimo sporych początkowych problemów ostatecznie triumfowała w meczu z obrońcami mistrzowskiego tytułu. Podobnie sprawa miała się z pierwszym dzisiejszym pojedynkiem, w którym zobaczyliśmy 7more7 Pompa Team oraz Team ESCA Gaming – przez jego większość obie formacje walczyły jak równy z równym i dopiero w późniejszych minutach Pompa ruszyła z kopyta i sięgnęła po zwycięstwo. Trzeba jednocześnie pamiętać, że 77xPT gra ze zmiennikami w dżungli oraz na midzie, aczkolwiek ci dziś zaprezentowali się z nie najgorszej strony.

CZYTAJ TEŻ:
Udany debiut devils.one w piątym sezonie Ultraligi. Komil & Friends rozbite w 23 minuty

Dwa pozostałe mecze już aż tak ekscytujące nie były. W pierwszym z nich oglądaliśmy kompletną anihilację Komil & Friends w wykonaniu devils.one. Wracające do Ultraligi Diabły gładko rozprawiły się ze swoimi dzisiejszymi rywalami, pokonując ich w niespełna 23 minuty. W tym meczu padł również rekord najszybciej zdobytego pierwszego Barona w całej historii Ultraligi, który od teraz wynosi 20 minut i 15 sekund. Jeśli natomiast chodzi o pojedynek Illuminar Gaming z Gentlemen’s Gaming, ten trwał kilka minut dłużej i nie był aż tak jednostronny, niemniej jednak IHG wyglądało lepiej zwłaszcza w późniejszej fazie gry. Dzięki temu Wojciech „papatabachi” Kruza i koledzy po pierwszym dniu dzielą pierwsze miejsce w tabeli z Pompą, DV1 i AGO ROGUE.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów Ultraligi:

19 stycznia
17:30 Team ESCA Gaming 0:1 7more7 Pompa Team BO1
18:30 Komil & Friends 0:1 devils.one BO1
19:30 Illuminar Gaming 1:0 Gentlemen’s Gaming BO1
20:30 K1CK Neosurf 0:1 AGO ROGUE BO1

Tabela po pierwszym dniu:

# Drużyna M W P % wygranych
1. 7more7 Pompa Team 1 1 0 100%
1. AGO ROGUE 1 1 0 100%
1. devils.one 1 1 0 100%
1. Illuminar Gaming 1 1 0 100%
5. Gentlemen’s Gaming 1 0 1 0%
5. K1CK Neosurf 1 0 1 0%
5. Komil & Friends 1 0 1 0%
5. Team ESCA Gaming 1 0 1 0%
Legenda:
Awans 2. rundy górnej części drabinki fazy pucharowej
Awans 1. rundy górnej części drabinki fazy pucharowej
Awans do dolnej części drabinki fazy pucharowej
Brak awansu do fazy pucharowej

Kolejne mecze w ramach Alior Bank Ultraligi już jutro od 17:30. W pierwszym starciu naprzeciw siebie staną Illuminar Gaming oraz K1CK Neosurf, a następnie o pierwsze punkty powalczą Komil & Friends oraz Team ESCA Gaming. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tego sezonu Ultraligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polskie derby dla AGO ROGUE! Falstart K1CK w piątym sezonie Ultraligi

Polski klasyk, mecz na szczycie, starcie gigantów – te wszystkie określenia idealnie oddają charakter spotkań między K1CK Neosurf i AGO ROGUE. Oba zes...