fot. ESL/Jak Howard

Movistar Riders zgarnia ostatni slot na IEM Katowice 2021

Kariera Owena „smooyi” Butterfielda, mimo niewątpliwego talentu posiadanego przez Brytyjczyka, w ostatnim czasie mocno wyhamowała. Niemniej i on ma dziś moment chwały, bo miał on swój wkład w historyczny awans Movistar Riders na Intel Extreme Masters Katowice.

Podopieczni hiszpańskiej organizacji, których w roli zmiennika wspierał właśnie Butterfield, okazali się bowiem najlepsi podczas ESL European Championship Winter 2020, wywalczając tym samym miejsce na nadchodzącym IEM-ie. A los przecież ich nie rozpieszczał. O ile w pierwszej rundzie trafili na niestawiające większego oporu MAESTRO, w którym grali też dwaj Polacy, Mateusz „matty” Kołodziejczyk oraz Mateusz „n0tice” Wolniak, tak potem przyszło im się już mierzyć z o wiele bardziej wymagającymi rywalami, którzy bez wątpienia byli zaliczani do ścisłego grona faworytów EEC.

W półfinale zawodnicy Galdera „bladE’a” Barceny podjęli Sprout, które dopiero co wymieniło dwóch zawodników. I ten brak zgrania (nie żeby MR mogło się nim pochwalić) być może przyczynił się do tego, że piątka znad Renu po wygraniu pierwszej mapy kompletnie opadła z sił i w trakcie dwóch kolejnych starć zdobyła w sumie tylko szesnaście rund, przegrywając finalnie 1:2. W decydującym spotkaniu Movistar Riders musiało natomiast poradzić sobie z Endpoint CeX. I dokonało tego ponownie, tym razem zamykając całą potyczkę wynikiem 2:0. Nie dajcie się jednak zwieść – wcale łatwo nie było, szczególnie na Vertigo, gdzie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ale koniec końców to smooya i spółka mieli powody do świętowania.

Lista uczestników IEM Katowice 2021 prezentuje się następująco:


Turniej główny
Astralis Evil Geniuses FaZe Clan FURIA Esports
G2 Esports Heroic Natus Vincere Team Vitality

Faza play-in
BIG ex-Chaos EC Cloud9 Complexity Gaming
Fnatic Gambit Esports Illuminar Gaming Team Liquid
MIBR mousesports Movistar Riders OG
Renegades Team Spirit TYLOO Virtus.pro

Przypomnijmy, że nadchodzący katowicki IEM nie doczekał się klasycznych eliminacji. Zamiast tego sloty na zawodach przyznawano na podstawie m.in. cyklu Road to Katowice oraz światowego rankingu ESL. Po jednym miejscu przeznaczono także dla triumfatorów ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 i ESL European Championship Winter 2020. W sumie w gronie uczestników znalazły się 24 ekipy, ale tylko osiem z nich dostało się bezpośrednio do głównego turnieju – pozostała szesnastka powalczy o ten przywilej podczas fazy play-in.

Intel Extreme Masters Katowice 2021 odbędzie się między 16 a 28 lutego i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości miliona dolarów. Z powodu sytuacji zdrowotnej na świecie impreza będzie jednak zamknięta dla publiki i rozegrana zostanie w jednym ze studiów ESL w Europie. Niemniej organizatorzy nie wykluczają, że w razie konieczności zawody mogą zostać w całości przeniesione do internetu.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jack Link's wchodzi w esport z siedmiocyfrowym wsparciem sponsorskim

Jack Link's, lider w dziedzinie przekąsek proteinowych i największy na świecie producent przekąsek mięsnych, ogłosił dziś wejście na arenę gier online...