fot. AGO ROGUE

Rozczarowania, zacięta walka i wielkie emocje. Za nami pierwszy tydzień Ultraligi

Za nami pierwszy tydzień piątego sezonu Alior Bank Ultraligi. Emocji, zaskoczeń i heroicznych zagrań jak zwykle nie zabrakło, czas więc podsumować ostatnie wydarzenia na polskiej scenie League of Legends.

Środowa runda spotkań rozpoczęła się w najlepszy możliwy sposób. Mecz Illuminar Gaming z K1CK Neosurf stał na najwyższym poziomie sportowym, a sytuacja na Summoner’s Rifcie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Dobra dyspozycja mistrzów Polski w początkowym etapie rozgrywki nie wystarczyła jednak, by pokonać świetnie dysponowane IHG, które powoli zaczyna wchodzić w rolę czarnego konia rozgrywek. Kto wie, może to w końcu ten sezon, w którym Illuminar powróci na dawno opuszczony tron i znów stanowić będzie o sile polskiej sceny? Wszystko w rękach Mateusza „Czajka” Czajki, który tej wiosny nie zamierza się patyczkować. Świadczą o tym nie tylko wybierane przez niego postacie (Lucian, Yone), ale też liczba tytułów MVP, które otrzymał już dwukrotnie.

Zupełnie inaczej ma się sytuacja w obozie Komil & Friends. Dwie szybkie porażki z dość nisko notowanymi zespołami nie zwiastują udanego sezonu, a różnica w umiejętnościach indywidualnych między Pokerzystami a całą resztą stawki… coż, powiedzmy może, że jest zauważalna. Z kolei Team ESCA Gaming wciąż pozostaje bardzo enigmatyczną drużyną. Dziwne drafty, bardzo aktywny styl gry i problemy z przejściem w środkowy i późny etap rozgrywki tworzą bardzo niejednoznaczny obraz zespołu, który namieszać będzie chciał, ale może mocno rozczarować.

CZYTAJ TEŻ:
Sensacji nie było. ESCA pokonuje Komil & Friends i zdobywa pierwsze punkty w Ultralidze

Trudno też wyciągnąć wnioski dotyczące formy devils.one. Drużyna prowadzona przez Kaspra „Kaspersky’ego” Gutkowskiego przegrała dziś z AGO ROGUE, choć nie bez walki. Na plus na pewno zaliczyć można występy zawsze zadziornego Dominika „Zamulka” Bieli, który wydaje się nie czuć respektu przed żadnym przeciwnikiem. Brawurowe eskapady strzelca DV1 to miecz obosieczny, który świetnie działa w walce ze słabszymi rywalami, ale niekoniecznie z tymi bardziej doświadczonymi. Do grona tych drugich z pewnością można zaliczyć Damiana „Luckera” Konefała, który jak na razie notuje fantastyczne występy po powrocie z Francji. Całe AGO wydaje się być jeszcze nie do końca zgrane, a niemal każdy z zawodników zaliczył w tym tygodniu zarówno wzloty, jak i upadki. Potencjał w zespole oczywiście jest, i to gigantyczny, ale w najbliższym czasie akademia Rogue może mieć problemy z wyżej sytuowanymi oponentami.

Na deser zostaje nam 7more7 Pompa Team i Gentlemen’s Gaming. Ci pierwsi zanotowali świetny tydzień, natomiast drudzy chcieliby o nim jak najszybciej zapomnieć. Nie wiem, co takiego jest w Adrianie „Zeturalu” Dziadkowcu, ale jego metody treningowe działają cuda. Jakub „Ariana” Śliwonik pod jego okiem spędził zaledwie kilka tygodni, a różnica między jego występami w polskich ligach półprofesjonalnych a Ultraligą jest wręcz zatrważająca. Strach pomyśleć, co będzie, kiedy Pompa wróci do swojego wyjściowego składu z Marcinem „behavem” Pawlakiem i Marcinem „Warszim” Surałą na czele.

Jeśli zaś mowa o Gentlemenach… cóż, trudno na razie ferować wyroki. Dość trudny kalendarz na samym początku rozgrywek z pewnością nie sprzyja międzynarodowemu zespołowi, a żeby wyciągać wnioski trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Dopiero, gdy GMG zmierzy się z ESCĄ lub DV1, będziemy mogli powiedzieć coś więcej o tej drużynie. Jak na razie zła sytuacja Gentlemen’s Gaming w tabeli nie powinna nikogo martwić ani dziwić.

Oto wyniki dzisiejszych spotkań:

20 stycznia
17:30 Illuminar Gaming 1:0 K1CK Neosurf BO1
18:30 Komil & Friends 0:1 Team ESCA Gaming BO1
19:30 AGO ROGUE 1:0 devils.one BO1
20:30 Gentlemen’s Gaming 0:1 7more7 Pompa Team BO1

Tak prezentuje się tabela po pierwszym tygodniu:

# Drużyna M W P % wygranych
1. 7more7 Pompa Team 2 2 0 100%
1. AGO ROGUE 2 2 0 100%
1. Illuminar Gaming 2 2 0 100%
4. devils.one 2 1 1 50%
4. Team ESCA Gaming 2 1 1 50%
6. Gentlemen’s Gaming 2 0 2 0%
6. K1CK Neosurf 2 0 2 0%
6. Komil & Friends 2 0 2 0%
Legenda:
 Awans 2. rundy górnej części drabinki fazy pucharowej
 Awans 1. rundy górnej części drabinki fazy pucharowej
 Awans do dolnej części drabinki fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Kolejne mecze w ramach Alior Bank Ultraligi dopiero w przyszły wtorek od 17:30. W pierwszym starciu naprzeciw siebie staną 7more7 Pompa Team oraz devils.one, a następnie o pierwsze punkty powalczą K1CK Neosurf i Gentlemen’s Gaming. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tego sezonu Ultraligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Color

Jest Pompa! 77xPT kończy pierwszy tydzień Ultraligi bez porażki

Po pierwszym tygodniu piątego sezonu Alior Bank Ultraligi fani 7more7 Pompa Teamu nie mają powodów do narzekań. Ich ulubiona drużyna pokonała dziś Gen...