Hans sama, Rogue, Worlds 2020
fot. Riot Games/David Lee

Hans sama na dłużej w Rogue. Francuz z nowym kontraktem

Jeszcze nie rozpoczęła się wiosenna runda League of Legends European Championship, a niektórzy zawodnicy już teraz są pewni, że nie zamierzają się rozstawać z dotychczasowym pracodawcą. W tym gronie jest aktualny botlaner Rogue, Steven „Hans sama” Liv. Amerykańska organizacja ogłosiła dziś przedłużenie kontraktu z Francuzem do 2022 roku.

Jak możemy wyczytać z oficjalnej bazy danych kontraktów Riot Games, nowa umowa pomiędzy Hans samą i Łotrzykami wygaśnie 22 listopada 2022 roku. To oznacza, że 21-latka będziemy oglądać w trykocie Rogue jeszcze przez co najmniej dwa kolejne sezony – o ile oczywiście żadna inna formacja nie zdecyduje się na jego wykup. A biorąc pod uwagę wysoką pozycję Francuza w osobistych rankingach europejskich marksmanów, ta opcja wcale nie jest wykluczona w przyszłości.


Wszystko o LEC 2021 Spring:


Hans sama nie jest jedynym członkiem pierwszego składu, którego umowa obowiązuje jeszcze przez tak długi czas. Zarówno grający już wcześniej w szeregach Łotrzyków Kacper „Inspired” Słoma i Emil „Larssen” Larsson, jak i nowy nabytek formacji w postaci Andreia „Odoamne” Pascu również są związani z Rogue jeszcze przez dwa lata. Najdłużej trwającą umowę posiada natomiast przeniesiony z akademii Adrian „Trymbi” Trybus – jego kontrakt jest ważny aż do 2023 roku. Natomiast jeśli chodzi o głównego trenera formacji, Simona „fredy’ego122” Payne’a, jest on związany z Rogue tylko do najbliższego listopada.

Szeregi Rogue Hans sama zasilił tuż po starcie okienka transferowego w listopadzie 2019 roku, zastępując na pozycji botlanera Pawła „Woolite’a” Pruskiego. Wcześniej reprezentował on barwy Misfits Gaming, w którym spędził ponad trzy lata. Jako gracz Królików nie tylko wywalczył sobie i swojej drużynie miejsce w EU LCS, ale też zakwalifikował się na Worlds już podczas swojego debiutanckiego roku w europejskiej czołówce. Po raz drugi miejsce na MŚ Francuz wywalczył w Rogue u boku Oskara „Vandera” Bogdana. W nadchodzącym splicie Hans sama będzie grał na linii z innym polskim wspierającym – Trymbim, dla którego będzie to debiut na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Biorąc jednak pod uwagę doświadczenie jego kompana, Polak raczej nie ma powodów do niepokoju.

Pierwszy mecz Rogue w nowym sezonie LEC rozegra już jutro o godzinie 20:00. Rywalem brązowych medalistów poprzedniego sezonu będzie EXCEL ESPORTS z Pawłem „Czekoladem” Szczepanikiem na pokładzie. Pełny harmonogram LEC 2021 Spring Split oraz więcej informacji dotyczących europejskich rozgrywek znajdziecie w naszej relacji.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pasmo zwycięstw mistrzów świata przerwane. DWG KIA przegrywa pierwszą serię od 194 dni

Każdy fan profesjonalnego League of Legends zdaje sobie sprawę, że najmocniejszą drużyną na świecie jest dzisiaj DWG KIA. Heo "ShowMaker" Su i spółka...