fot. ESL/Helena Kristiansson

Fnatic z OG, MIBR z Heroic. Znamy grupy i format cs_summit 7

Na cztery dni przed startem cs_summit 7 organizatorzy wreszcie podali nam większą liczbę szczegółów dotyczących imprezy. Poznaliśmy zarówno podział na grupy, jak i format – temu warto zresztą poświęcić kilka słów, aby wszystko było jasne.

Dwunastu uczestników podzielono pomiędzy trzy grupy – w każdej z nich znajdą się po cztery drużyny CS:GO. Owe drużyny rywalizować będą w klasycznym systemie GSL, a na końcu po dwa najlepsze składy z każdego ze zbiorów zapewnią sobie bilety do play-offów. O dwa ostatnie sloty w fazie pucharowej walczyć będą natomiast zespoły z trzecich miejsc, a także najlepsza ekipa z miejsca czwartego. W ten właśnie sposób zostanie wyłoniona ósemka szczęśliwców, którą zobaczymy w kolejnym etapie, wykorzystującym drabinkę pojedynczej eliminacji.

Samo cs_summit będzie o tyle ciekawe, że stanie się okazją, by zobaczyć w akcji kilka zmodyfikowanych składów. Po raz pierwszy szerokiej publice zaprezentuje się nowy nabytek Fnatic, Jack „⁠Jackinho⁠” Ström Mattsson, który będzie miał okazję sprawdzić się przeciwko m.in. Complexity Gaming i OG. Podczas turnieju przekonamy się też, ile wart jest odświeżony MIBR – pięciu Brazylijczyków szansy na pierwsze punkty w nowych barwach poszukać może np. w starciu z Heroic. A to przecież nie koniec, bo niewykluczone są jeszcze roszady w Cloud9, FaZe Clanie oraz mousesports.

Podział na grupy prezentuje się następująco:


Grupa A
Complexity Gaming Dignitas VIE Fnatic OG

Grupa B
FaZe Clan Heroic MIBR mousesports

Grupa C
Cloud9 FURIA Esports Ninjas in Pyjamas Virtus.pro

cs_summit 7 odbędzie się między 25 a 31 stycznia i zaoferuje rywalizującym zespołom łączną pulę nagród w wysokości 200 tysięcy dolarów. Przypomnijmy, że wszystkie mecze oglądać będzie można pod tym adresem.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

dycha oficjalnie w ENCE! Fińska organizacja zaprezentowała odświeżony skład

Paweł "dycha" Dycha nie pozostał na ławce Sprout zbyt długo. Polski strzelec oficjalnie dołączył dziś bowiem do ENCE, zasilając odświeżony skład CS:GO...