x-kom AGO
fot. ESL/Adam Łakomy

Walka zakończona sukcesem! Miks mhL-a i MICHA zagra w zamkniętych kwalifikacjach do DH

Myśleliście, że Anonymo Esports będzie jedyną polską drużyną w zamknietych kwalifikacjach do DreamHack Open January 2021? Nic bardziej mylnego! W tych otwartych eliminacjach Polacy nie mieli litości dla rywali i zgarnęli wszystko, co było do wzięcia. StylDunow, czyli zespół, który współtworzą Michał „MICHU” Müller, Paweł „byali” Bieliński, Miłosz „mhL” Knasiak, Konrad „EXUS” Jeńczeń i Maciej „Luz” Bugaj, także przebrnął przez wszystkie rundy, zdobywając upragnioną promocję.

StylDunow 2:1 MBAPPEEK
Train 16:7 Dust2 6:16 Mirage 22:20

Nasi rodacy zaczęli z wysokiego C, bo na Trainie, mówiąc wprost, roznieśli swoich oponentów. mhL raz po raz dziesiątkował szeregi przeciwnika ze swoim AWP, z czym gracze MBAPPEEK wyraźnie sobie nie radzili. Bułgarska piątka próbowała wielu rozwiązań, ale żadne nie było wystarczająco efektywne. Nic więc dziwnego, że otwierająca mapa tej serii padła łupem StylDunow wynikiem 16:7.

Na lokacji numer dwa błyszczał kto inny. Mowa tu o Martinie „marze” Kuyumdjievie. 23-letni zawodnik nie popisywał się co prawda zagraniami ze snajperki jak wcześniej Knasiak, ale Polacy i tak nie potrafili go okiełznać. Z AWP wspierał go natomiast Hristiyan „REDSTAR” Pironkov. Obaj na Duście2 zdobyli w sumie blisko 50 fragów, a mapa zakończyła się triumfem MBAPPEEK 16:6.

Przyszła więc pora na trzecią, decydującą potyczkę. Potyczkę na Mirage’u. Tym razem emocji i wyrównanych rund było zdecydowanie więcej. Przez pewien czas, już po zmianie stron, wydawało się nawet, że Polacy mają mecz pod kontrolą i za chwilę doprowadzą do triumfu. Wtedy jednak nastąpiło przebudzenie nieobliczalnych Bułgarów, którzy błyskawicznie zdobywali kolejne oczka, sięgając w końcu po punkt meczowy. Wszystko stracone? Nie! Zawodnicy StylDunow powiedzieli: „STOP”. Wzięli sprawy w swoje ręce i z 10:15 doprowadzili do 15:15, a tym samym do dogrywki. Nie skończyło się na jednej – potrzebne były trzy, ale ostatecznie to nasi rodacy wygrali!

Zamknięte kwalifikacje do DreamHack Open January 2021 w CS:GO odbędą się w piątek i sobotę (22-23 stycznia), a wezmą w nich udział cztery drużyny. O awans grać będą dwie zaproszone formacje – forZe i HellRaisers, a także najlepsi z otwartych eliminacji – Anonymo i StylDunow. Ostatecznie awans na główne zawody uzyskają dwie formacje.

Anonymo Esports forZe HellRaisers StylDunow
Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Hitowy transfer na horyzoncie? Twistzz może przenieść się do FaZe

Czwartek nie był sielankowym dniem dla fanów esportowej sceny CS:GO. GODSENT wreszcie potwierdziło przyjęcie brazylijskiego składu, ENCE również zapre...