Jedna z dwóch prognozowanych niedawno zmian w dywizji CS:GO mousesports stała się faktem. Niemiecka organizacja przekazała, że jej skład wzmocnił Frederik "acoR" Gyldstrand, do tej pory zawodnik MAD Lions.

23-letni Duńczyk zastępuje w drużynie Chrisa „⁠chrisaJ⁠” de Jonga, który dla klubu zza naszej zachodniej granicy jest osobą szczególną – Holender bronił barw Myszy przez ostatnich siedem lat. I choć dwukrotnie, gdy w 2017 i 2019 roku weteran lądował na ławce rezerwowych, publicznie sądzono, że pewien cykl dobiegł końca, to w obu przypadkach de Jong był przywracany do aktywnego składu po chwilowej przerwie. Tym razem, według wszelkiego prawdopodobieństwa, powrót 30-latka do głównej piątki formacji nie powinien mieć miejsca. Jednakże na razie nie wiadomo, czy chrisJ po raz trzeci w karierze będzie figurował jako rezerwowy mouz, czy też trafi poza listę płac organizacji. Możliwe, że gracz połączy siły z czterema byłymi reprezentantami GODSENT, z którymi był widywany na jednym serwerze podczas meczów sparingowych.

Pałeczkę po doświadczonym Holendrze przejmie pozyskany z MAD Lions acoR, który w nowych barwach pokaże się już za dwa dni, w starciu z FaZe Clanem podczas cs_summit 7. To być może nie koniec roszad w obozie mousesports, bo wspomniane na początku doniesienia prasowe mówiły o tym, że działacze równolegle próbują zapewnić sobie też usługi prowadzącego Christophera „⁠dextera⁠” Nonga, czym chcieliby się zabezpieczyć na wypadek ewentualnego odejścia Finna "karrigana" Andersena. Kto wie, czy kolejny komunikat organizacji, który ma zostać wysłany w świat wkrótce, nie będzie dotyczył właśnie słynnego Duńczyka.

Skład mousesports prezentuje się następująco:

  • Robin „⁠ropz⁠” Kool
  • David „⁠frozen⁠” Čerňanský
  • Finn "karrigan" Andersen
  • Aurimas „⁠Bymas⁠” Pipiras
  • Frederik „⁠acoR⁠” Gyldstrand
  • Torbjørn „⁠mithR⁠” Nyborg – trener