fot. Twitter/@Rogue

Super tydzień i równie super wyniki G2 i Rogue. Pierwsza kolejka LEC za nami

Koniec, mili państwo. Dziś oglądaliśmy ostatnie mecze League of Legends European Championship w ramach inauguracyjnej kolejki rozgrywek. Z przebiegu pierwszej rundy rywalizacji szczególnie ukontentowane mogą być zwłaszcza G2 Esports oraz Rogue – obie te drużyny jako jedyne nie zaznały goryczy porażki i z bilansem 3-0 współdzielą fotel lidera.

W niedzielę zespół Kacpra „Inspireda” Słomy i Adriana „Trymbiego” Trybusa zanotował bardzo przekonujące zwycięstwo w meczu z SK Gaming, które wysunęło Łotrzyków na czoło klasyfikacji. Samodzielnie Rogue znajdowało się tam jednak tylko kilka godzin, bo na koniec dzisiejszych zmagań G2 Esports Marcina „Jankosa” Jankowskiego pokonał EXCEL ESPORTS i zrównał się na nowo z ekipą dwóch Polaków. A ponieważ obie te formacje skrzyżują miecze dopiero w czwartym tygodniu, walka o szczyt tabeli może być naprawdę gorąca.

Tym bardziej że z żadną z tych drużyn styczności nie miało jeszcze Misfits Gaming, które obecnie zajmuje trzecią lokatę w lidze. Formacja Oskara „Vandera” Bogdana zamazała złe wspomnienia z wczoraj wygraną z MAD Lions, notując jednocześnie drugie zwycięstwo i będąc tym samym o krok od włączenia się do bezpośredniej walki o fotel lidera. Co ciekawe, MSF jest jedyną drużyną z takim bilansem zwycięstw, a ponieważ w LEC nie ma już drużyn bez ani jednej wygranej, sytuacja w pozostałej części tabeli jest dość… nietypowa.

Na czwartym miejscu w klasyfikacji znajduje się bowiem aż siedem drużyn z bilansem 1-2. Dziś swoje pierwsze mecze wygrały Astralis oraz Fnatic, co już trochę wyrównało układ sił w tabeli. Do tego doszły też porażki SK Gaming oraz EXCEL ESPORTS i w efekcie mamy prawdziwy ścisk, jeśli chodzi o miejsce tuż za podium. Oczywiście z biegiem czasu wszystko stanie się bardziej klarowne, natomiast na chwilę obecną tabelę zamyka nie jedna, nie dwie drużyny, lecz aż siedem. Fani europejskich remisów z dawnych lat z pewnością są zadowoleni.

Wyniki dzisiejszych meczów LEC 2021 Spring Split:

24 stycznia
17:00 Astralis 1:0 Team Vitality BO1
18:00 Rogue 1:0 SK Gaming BO1
19:00 Misfits Gaming 1:0 MAD Lions BO1
20:00 Fnatic 1:0 FC Schalke 04 BO1
21:00 EXCEL ESPORTS 0:1 G2 Esports BO1

Klasyfikacja po pierwszym tygodniu zmagań:

# Drużyna M W P % wygranych
1. G2 Esports 3 3 0 100%
1. Rogue 3 3 0 100%
3. Misfits Gaming 3 2 1 67%
4. Astralis 3 1 2 33%
4. EXCEL ESPORTS 3 1 2 33%
4. FC Schalke 04 3 1 2 33%
4. Fnatic 3 1 2 33%
4. MAD Lions 3 1 2 33%
4. SK Gaming 3 1 2 33%
4. Team Vitality 3 1 2 33%
Legenda:
Awans do górnej części drabinki fazy pucharowej
Awans do dolnej części drabinki fazy pucharowej
Brak awansu do fazy pucharowej

Kolejne mecze League of Legends European Championship dopiero w najbliższy piątek. Drugą kolejkę otworzą MAD Lions i EXCEL ESPORTS, więc już po pierwszym meczu ta zawiła sytuacja przestanie być tak… zawiła. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących LEC 2021 Spring Split znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 po raz trzeci. Jankos i spółka z czystym kontem po pierwszym tygodniu zmagań.

Na koniec pierwszego tygodnia League of Legends European Championship do walki stanęły dwie drużyny z Polakami w swoich szeregach – po jednej stronie...