fot. ESL/Adam Łakomy

Anonymo i StylDunów debiutują w rankingu HLTV, AGO nadrabia dziesiątki pozycji

Profesjonalna scena CS:GO przebudziła się ze snu zimowego. W końcu wróciło granie na najwyższym poziomie, a to też oznacza, że w światowym rankingu będziemy obserwować coraz bardziej natężony ruch, również w jego czubie.

Niemniej na zmianę lidera przyjdzie nam jeszcze poczekać, bo Astralis, mimo przegranego finału BLAST Premier, ma na swoim koncie maksymalną liczbę 1000 oczek, a drugi Team Vitality jest w bezpiecznej odległości od Duńczyków z 762 oczkami przy swojej nazwie. Natomiast triumfatorzy wspomnianych rozgrywek z Natus Vincere depczą Vitality po piętach – po dzisiejszej aktualizacji strata ekipy Oleksandra „s1mple’a” Kostyliev do popularnych Pszczółek to tylko czternaście punktów. Czwarta lokata w dalszym ciągu jest własnością BIG, za którym od teraz usytuowany jest Team Liquid, wcześniej zajmujący ósmą pozycję. Działo się również pod koniec pierwszej dziesiątki; G2 awansowało na ósme miejsce, natomiast Virtus.pro po krótkiej nieobecności ponownie zameldowało się w top 10.

CZYTAJ TEŻ:
Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl

Na polskim podwórku byliśmy, a w zasadzie wciąż jesteśmy, świadkami szufli, podczas której mało kto nie skusił się na choćby jedną zmianę. Właśnie jedną korektę widzieliśmy w szeregach PACT, który utrzymuje się na szczycie krajowej części zestawienia HLTV, choć w swoim dorobku ma tyle samo punktów, co powstały niedawno miks StylDunów. Drużynie Michała „MICHA” Müllera i Pawła „byaliego” Bielińskiego w weekend zabrakło jednego zwycięstwa, aby załapać się na DreamHack Open January, aczkolwiek i tak była ona bliżej występu na tym turnieju, niż inny debiutant w rankingu, Anonymo Esports. Spadek o dwanaście szczebli zaliczyła Wisła All in! Games Kraków, zaś Izako Boars i HONORIS połknęły kolejno 16 i 22 rywali. Na kilka razy większy skok pierwszymi występami zapracowała zmodernizowana piątka x-kom AGO, która poprawiła się o 89. pozycji.

Pierwsza dziesiątka ostatniego notowania oraz pozycje polskich składów wyglądają następująco:

Miejsce Drużyna Punkty Zmiana
1. Astralis 1000
2. Team Vitality 762
3. Natus Vincere 748
4. BIG 458
5. Team Liquid 349 +3
6. Heroic 299 -1
7. OG 286 -1
8. G2 Esports 284 +1
9. FURIA Esports 280 -2
10. Virtus.pro 244 +1
      –––
42. PACT 21 -6
44. StylDunów 21 nowość
56.  AnonymoEsports 18 nowość
61. Wisła All in! 15 -12
62. Izako Boars 14 +16
82. HONORIS 10 +22
97. Pompa Team 8 +5
102.  x-kom AGO 7 +89
202. Arcane Wave 0 -2

Pełną wersję aktualnego rankingu można zobaczyć tutaj. Kolejne notowanie już 1 lutego.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ninjas in Pyjamas w nowocześniejszej formie. Organizacja przeszła rebranding

Ninjas in Pyjamas to jedna z legendarnych organizacji, które mimo upływu lat i wielu przemian, także w samej branży, utrzymują się na szczycie. NiP zn...