STS
fot. EPICENTER

s1mple z tytułem MVP światowych finałów BLAST Premier 2020

A jednak – nie Astralis, a Natus Vincere ma powody do świętowania po dzisiejszym wielkim finale BLAST Premier Global Final 2020. Ukraińska formacja sięgnęła bowiem zarówno po mistrzowski tytuł, jak i główną nagrodę w postaci 600 tysięcy dolarów. Aczkolwiek tego triumfu nie byłoby zapewne, gdyby nie jeden człowiek.

Chodzi tutaj oczywiście o Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva, niezaprzeczalną gwiazdę NAVI oraz drugiego najlepszego gracza 2020 roku. 23-latek z przytupem zaczął nowy sezon i na przestrzeni siedmiu dni, podczas których odbywały się finały BLAST Premier, wypracował rating 1,41. To efekt świetnych występów m.in. przeciwko G2 Esports czy też wspomnianemu Astralis, które nie potrafiły poradzić sobie z potężnym Ukraińcem. Tym samym trudno być zaskoczonym faktem, że to właśnie s1mple okazał się tym, który jako pierwszy w roku 2021 otrzymał od serwisu HLTV medal dla MVP jednej z prestiżowych imprez.

Dla reprezentanta Natus Vincere to już dwunaste tego typu wyróżnienie w karierze. Więcej medali MVP posiada od niego tylko Nicolai „dev1ce” Reedtz, który był w ten sposób nagradzany aż osiemnastokrotnie.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Astralis na kolanach – NAVI mistrzem BLAST Premier Global Finals!

Rzadko kiedy droga do mistrzostwa jest łatwa i nie chodzi tylko o niezliczoną ilość potu wylaną na treningach. Czasem już w samych zawodach coś idzie...