fot. ESL/Bart Oerbekke

FPX uzupełnia skład CS:GO, chrisJ wypożyczony z mousesports

Po wielu miesiącach plotek FPX w końcu odsłoniło karty i zaprezentowało nam swój nowy skład Counter-Strike’a, który bynajmniej nie był żadnym zaskoczeniem. Owy skład miał jednak jeden „feler” – składał się z czterech osób, a przecież do CS-a potrzeba piątki. Ale to nic, owa luka została dziś zapełniona.

A zapełnił ją Chris „chrisJ” de Jong, który po ponad siedmiu latach opuszcza szeregi mousesports. Nie robi tego jednak definitywnie, bo, jak ogłosiła sama niemiecka organizacja, Holender został do FPX tylko wypożyczony i będzie wspierać ekipę w trakcie najbliższych miesięcy. Nie ujawniono jednak, jak długo potrwa owo wypożyczenie – nie wiadomo też, czy w przyszłości de Jong będzie mógł liczyć na stały angaż, czy też gracze będą korzystać z jego usług tylko do czasu, aż znajdą piątego zawodnika na stałe. Pewność można mieć jednak co do tego, kiedy nastąpi debiut chrisaJ w nowych barwach. Będzie mieć on miejsce już jutro przy okazji potyczki z Evil Geniuses w ramach DreamHack Open January 2021.

CZYTAJ TEŻ:
mousesports znalazło nominalnego snajpera. acoR nowym zawodnikiem organizacji

De Jong pierwsze kroki na scenie Counter-Strike’a stawiał jeszcze w czasach Counter-Strike’a 1.6, niemniej na szerokie wody wypłynął on już w erze Global Offensive. Po serii występów dla LowLandLions, n!faculty czy też Playing Ducks w październiku 2013 roku trafił pod skrzydła mousesports, co było prawdziwym przełomem w jego karierze. To właśnie pod banderą popularnych Myszy holenderski strzelec zadomowił się w światowej czołówce, występując na dziesięciu Majorach oraz wygrywając kilka prestiżowych imprez, takich jak finały ESL Pro League Season 10 czy też StarLadder i-League StarSeries Season 4. Niemniej przed kilkoma dniami wylądował on na ławce rezerwowych, zastąpiony przez Frederika „acoRa” Gyldstranda.

W tej sytuacji skład FPX prezentuje się następująco:

  • Jesse „zehN⁠” Linjala
  • Martin „⁠STYKO⁠” Styk
  • Pavle „Maden’ Bošković
  • Asger „Farlig⁠” Jensen
  • Chris „chrisJ” de Jong
  • Jonatan „⁠Devilwalk” Lundberg – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

To już pewne – Jamppi zamienia CS:GO na VALORANTA

Gdy w kwietniu 2020 roku ENCE postanowiło zaangażować Eliasa "Jamppiego" Olkkonena, wydawało się, że kariera młodego Fina nie jest jeszcze stracona. R...