fot. Tencent Games

Problemy nie zatrzymały PMGC 2020. Zawodnicy Nova XQF nowymi mistrzami świata w PUBG Mobile

Start finałów PUBG Mobile Global Championship 2020 zaplanowano na 21 stycznia. Niestety dzień przed oficjalnym początkiem tego wydarzenia zaczęły napływać do nas pierwsze niepokojące komunikaty. Okazało się, że kilku zawodników uzyskało pozytywne wyniki testu na koronawirusa, a co za tym idzie, wdrożony musiał zostać plan B, który zakładał, że wszyscy gracze muszą zostać umieszczeni w specjalnie odizolowanych pomieszczeniach. Jakby tego było mało, dodatkowych problemów przysporzyły kolejne kwestie techniczne, które opóźniły rozpoczęcie turnieju o 48 godzin.

Pomimo tych niepowodzeń organizatorzy finałów PMGC 2020 nie poddali się i ostatecznie 23 stycznia zainaugurowali pierwszy dzień wyczekiwanego wydarzenia. Na szczęście od tego momentu turniej przebiegał już bez większych problemów i dzięki temu finały udało się doprowadzić do samego końca.

Przechodząc już jednak do szczegółów PMGC 2020, całe wydarzenie trwało ostatecznie przez 4 dni. Podczas nich rozegrano aż 29 spotkań, w których udział wzięło 16 drużyn z całego świata. Ostateczne w klasyfikacji  końcowej najlepsi okazali się zawodnicy Nova XQF, którzy zebrali przez ten czas łącznie aż 319 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Four Angry Men z dorobkiem 294 oczek, zaś na najniższym stopniu podium stanęli gracze ZEUS Esports. Ostatni z wymienionych zespołów zebrał 292 punkty.

Przypomnijmy, że oprócz tytułu mistrza świata w PUBG Mobile Nova XQF zgarnęła także pokaźną sumę pieniędzy. Na konto zwycięzców powędrowało bowiem aż 700 tysięcy dolarów. Druga ekipa w klasyfikacji zgarnęła 200 tysięcy, natomiast za trzecie miejsce twórcy przewidzieli nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów. Gratyfikacje finanowe nie ominęły także najsłabszych zespołów. Za trzy ostatnie pozycje ekipy Power888 KPS, A1 Esports oraz Abrupt Slayers zgarnęły po 5 tysięcy.

Na koniec warto wspomnieć, że najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany Feng „Sukkk” Shujie. Podczas 29 spotkań wyeliminował on aż 54 przeciwników. Jego całkowite obrażenia wyniosły 11510 punktów, zaś łączny czas przeżycia obliczono na 631 minut. Za to wyróżnienie Sukkk zarobił dodatkowe 15 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mamy rekord! Najszybsze zwycięstwo w historii Ultraligi w wykonaniu AGO ROGUE

Miał być stomp, to był stomp. AGO ROGUE kontynuuje swoją zwycięską passę w piątym sezonie Alior Bank Ultraligi dzięki dzisiejszemu zwycięstwu z Komil...