STS
fot. Ballista Esports

Nowa, katowicka organizacja wchodzi na rynek i prezentuje skład VALORANTA

Na rodzimej scenie esportowej pojawił się zupełnie nowy twór – Ballista Esports. Organizacja swoją siedzibę ma w ikonicznych dla polskiej sceny Katowicach, a stoją za nią osoby, które pochwalić się mogą wieloletnim doświadczeniem w branży consultingowej oraz finansowej. – Pracując nad koncepcją marki Ballista Esports wraz z moimi wspólnikami mieliśmy jeden cel – stworzyć organizację […]

Na rodzimej scenie esportowej pojawił się zupełnie nowy twór – Ballista Esports. Organizacja swoją siedzibę ma w ikonicznych dla polskiej sceny Katowicach, a stoją za nią osoby, które pochwalić się mogą wieloletnim doświadczeniem w branży consultingowej oraz finansowej.

Pracując nad koncepcją marki Ballista Esports wraz z moimi wspólnikami mieliśmy jeden cel – stworzyć organizację przystępną dla osób, które z esportem niekoniecznie mają coś wspólnego. Dlatego też po wielu miesiącach przygotowań opracowaliśmy ramowy plan rozwoju, który pomimo pewnych wstępnych założeń i kalkulacji, będziemy mogli swobodnie modyfikować wraz z wynikami naszych dywizji – przyznał jeden z założycieli organizacji, którzy na razie zdecydowali się nie ujawniać. – Nie chcemy jednak poprzestawać na samym esporcie. Poszukujemy aktualnie content creatorów, którzy odciążą naszych zawodników z realizacji świadczeń marketingowych oraz będą budować wspólnie z nami społeczność Ballisty. Jesteśmy też na etapie rozmów z kilkoma brandami odzieżowymi, z którymi chcemy współpracować przy produkcji własnego merchu – dodał.

Jak możemy wyczytać w opublikowanej informacji prasowej, osoby odpowiedzialne za Ballistę zamierzają promować nową formację także poprzez niestandardowe akcje marketingowe, kolaboracje z markami nieendemicznymi oraz tworzenie unikatowych kolekcji streetwearowych. Jeżeli zaś chodzi o sam esport, organizacja wiąże na ten moment plany z trzema tytułami. Jednym z nich jest Counter-Strike: Global Offensive – sekcja CS:GO współtworzona jest wraz z drużyną Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Powstać ma również dywizja League of Legends, w której rolę trenera oraz mentora pełnić będzie nieujawniony jeszcze były profesjonalny zawodnik, który w przeszłości występował w Ultralidze. Trzecią grą jest natomiast mający swoją premierę w ubiegłym roku VALORANT – w wypadku tej ostatniej produkcji ogłoszono już nawet pewne szczegóły.

Przede wszystkim poznaliśmy skład, który rywalizować będzie w obrębie gry Riot Games. W nim znalazł się m.in. Mateusz „Morfan” Świętochowski, który w przeszłości przywdziewał barwy Izako Boars oraz Codewise Unicorns na scenie CS:GO. Sporym doświadczeniem pochwalić się może również Kamil „baddyG” Graniczka – te zdobywał w ramach Zuli, gdzie sięgał nawet po mistrzostwo Europy. Co poniektórzy z innych produkcji kojarzyć mogą także Jakuba „qxv” Sawickiego, byłego gracza Counter-Strike’a, oraz Przemek „Kereme” Bogdanowicz, ex-zawodnika Overwatcha. Ekipę uzupełniają odznaczający się najmniejszym esportowym obyciem Michał „Buld” Sokal oraz pełniący rolę szóstego strzelca zaledwie 15-letni Kamil „Kamiseqq” Lepper.

Od początku wraz z właścicielami Ballista Esports chcieliśmy stworzyć zespół, który będzie w stanie rywalizować w VALORANCIE na scenie europejskiej – zapewnił Daniel „YaotziN” Roczniak, trener drużyny. – Dlatego też potrzebowaliśmy nie tylko najlepszych polskich graczy, ale też takich, którzy będą do siebie pasować pod względem charakterów. Budowanie składu trwało ponad 2 miesiące. Pod uwagę braliśmy naprawdę przeróżne konfiguracje. Ostatecznie jednak uważam, że stworzyliśmy najbardziej kompletny zespół, jaki tylko się dało – zakończył. Pierwszą okazją do tego, by przekonać się o formie podopiecznych Ballisty, będzie ruszający już dziś be!oud Cup VALORANT, którego łaczna pula nagród wyniesie 4 tysiące złotych.

Skład podległej Ballista Esports sekcji VALORANTA prezentuje się następująco:

  • Jakub „qxv” Sawicki
  • Michał „Buld” Sokal
  • Mateusz „Morfan” Świętochowski
  • Kamil „baddyG” Graniczka
  • Przemek „Kereme” Bogdanowicz
  • Kamil „Kamiseqq” Lepper
  • Daniel „YaotziN” Roczniak – trener
Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ekscytujący koniec tygodnia w Ultralidze. AGO i Pompa powalczą o pierwsze miejsce w tabeli

Drugi tydzień piątego sezonu Alior Bank Ultraligi kończymy z przytupem. Po dość jednostronnej wtorkowej kolejce spotkań przyszedł czas na pojedynki, w...