Po czterech dniach grupowych zmagań z cs_summit 7 pożegnały się dwie drużyny. Szczęścia (i umiejętności) zdecydowanie zabrakło graczom Complexity Gaming oraz FaZe Clanu, którzy nie potrafili przeciwstawić się swoim rywalom i turniej zakończyli z pustymi rękoma.

Trudno być jednak zaskoczonym takim obrotem spraw. Complexity do gry przystąpiło z pełniącym rolę zmiennika Jakobem "JUGim" Hansenem, który ponownie musiał zastąpić niedysponowanego Valentina "poizona" Vasileva. Z kolei FaZe nadal występuje z Olofem "olofmeisterem" Kajbjerem – przypomnijmy, że Szwed przez pięć miesięcy znajdował się poza grą, ale pod koniec października ściągnięto go awaryjnie z urlopu. Co ciekawe, poza dwiema wyżej wspomnianymi drużynami ostatnie miejsce w swojej grupie zajęli też Ninjas in Pyjamas, ale Szwedzi z tego najsłabszego tria wypadli najlepiej, dzięki czemu będą mieć jeszcze szansę na awans do play-offów w meczu ostatniej szansy.

Zaskakująco dobrze wypadły natomiast Fnatic i mousesports. Zespoły te wykorzystały przerwę wakacyjną na przeprowadzenie roszad kadrowych – i tak szwedzką ekipę zasilił Jack "Jackinho" Ström Mattson, popularne Myszy zaangażowały natomiast Frederika "acoRa" Gyldstranda. Zawodnicy ci nie byli co prawda szczególnie wyróżniającymi się postaciami, ale nie zmienia to faktu, że ich drużyny przeszły przez fazę grupową suchą stopą. Ba, mouz nie straciło przy tym nawet mapy! Podobnym wyczynem pochwalić się może tylko Virtus.pro, które zakończyło dość wymagającą grupę C na pierwszym miejscu.

Końcowy układ fazy grupowej prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Fnatic 2 2 0 1. mousesports 2 2 0
2. OG 3 2 1 2. Heroic 3 2 1
3. Dignitas VIE 3 1 2 3. MIBR 3 1 2
4. Complexity Gaming 2 0 2 4. FaZe Clan 2 0 2
Grupa C  
# Drużyna M W P
1. Virtus.pro 2 2 0
2. FURIA Esports 3 2 1
3. Cloud9 3 1 2
4. Ninjas in Pyjamas 2 0 2

Nie ma jednak czasu na odpoczynek, bo już dziś ruszają play-offy! Ale zanim nastąpi właściwa część zmagań odbędą się spotkania ostatniej szansy, w których o dwa pozostałe sloty w drabince powalczą zespoły z trzecich miejsc oraz najlepsza ekipa z miejsca czwartego, NiP. Swojej szansy na upragniony awans poszukają wtedy także MIBR, Dignitas VIE oraz Cloud9. Przypomnijmy, że finał zawodów zaplanowano na najbliższą niedzielę, a jego zwycięzca wzbogaci się o 90 tysięcy dolarów.

Harmonogram fazy pucharowej prezentuje się następująco:

29 stycznia
14:00 Ninjas in Pyjamas vs Dignitas VIE BO3
17:30 MIBR vs Cloud9 BO3
21:00 mousesports vs FURIA Esports BO3
30 stycznia
14:00 Virtus.pro vs NiP/Dignitas BO3
17:30 Fnatic vs MIBR/C9 BO3
21:00 OG vs Heroic BO3
31 stycznia
14:00 pierwszy półfinał BO3
17:30 drugi półfinał BO3
21:00 finał BO3

Wszystkie spotkania raz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale Beyond the Summit na Twitchu. Po więcej informacji na temat cs_summit 7 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.