STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Znamy uczestników ESL Pro League Season 13, o triumf powalczy m.in. zespół dychy

Do startu 13. sezonu ESL Pro League pozostał jeszcze ponad miesiąc, niemniej organizatorzy już dziś zaprezentowali nam listę uczestników. I mamy dobre informacje dla fanów polskiego Counter-Strike’a, bowiem na owej liście znalazł się także polski akcent.

Bynajmniej nie chodzi tutaj jednak x-kom AGO, które w sezonie 12. spisało przeciętnie. Generalnie w nadchodzącej edycji Pro Ligi nie znajdziemy ani jednego w pełni polskiego składu i honoru naszego kraju bronić będzie tylko Paweł „dycha” Dycha. 23-latek niedawno zakończył swoją niemal roczną przygodę ze Sprout i zasilił budujące nowy, międzynarodowy skład ENCE. A warto zaznaczyć, że fińska organizacja jest jednym z partnerskich zespołów ESL Pro League, przez co nawet pomimo kadrowej rewolucji zachowało slota w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dzięki temu dycha i jego koledzy będą mieli okazję do regularnej rywalizacji z całą światową czołówką.

„Światową”, bo na linii startu zameldowały się także Evil Geniuses i Team Liquid, które podobnie jak ENCE są drużynami partnerskimi, a także FURIA Esports, MIBR i Team One. Te dwie pierwsze ekipy otrzymały zaproszenia dzięki wysokim pozycjom w światowym rankingu ESL, trzecia natomiast wywalczyła sobie awans w minionym sezonie ESEA Premier. Za dobrą postawę na drugim poziomie rozgrywkowym nagrodzony został też Endpoint CeX. Co ciekawe, na liście uczestników nadal pozostaje jedna niewiadoma, bo nie wiemy jeszcze kto otrzyma przeznaczoną dla Azji przepustkę najwyżej notowanej we wspomnianym rankingu.

W nadchodzącym sezonie ESL Pro League wystąpią następujące ekipy:

Astralis BIG Cloud9 Complexity Gaming
ENCE Endpoint CeX Evil Geniuses FaZe Clan
Fnatic FURIA Esports G2 Esports Gambit Esports
Heroic Team Liquid MIBR mousesports
Natus Vincere Ninjas in Pyjamas OG Team One
Renegades Virtus.pro Team Vitality TBD

Zmagania rozpoczną się od fazy grupowej, która rozegrana zostanie w całości online między 8 a 29 marca. Po krótkiej przerwie nastąpi natomiast faza pucharowa, która zgodnie z obecnymi planami odbędzie się już w studiu na Malcie, aczkolwiek wiele w tej materii zależeć będzie od rozwoju sytuacji zdrowotnej na świecie. Przypomnijmy, że łączna pula nagród 13. sezonu ESL Pro League wyniesie 750 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wisła All in! z historycznym sukcesem. bejott i cyanide powalczą o tytuł klubowych mistrzów świata

Wczoraj miał miejsce duży sukces polskich esportowców. Zawodnikom Wisły All in! Games Kraków udało się awansować do finałów turnieju FIFA eClub World...