STS
fot. DreamHack

Było osiem drużyn, zostały cztery. DH Open January wchodzi w fazę play-off

W ostatnią środę osiem ekip CS:GO rozpoczynało swoją przygodę z DreamHack Open January 2021. Nie wszystkim dane było jednak awansować do fazy pucharowej – poza grą znalazły się już cztery drużyny, w tym m.in. Evil Geniuses.

Formacja z Ameryki Północnej po miesiącach spędzonych z konieczności tylko na własnym kontynencie wyraźnie spuściła z tonu, czego efekty widzieliśmy także i tym razem. Tarik „tarik” Celik i spółka z trzech rozegranych przez siebie spotkań wygrali tylko jedno, uznając wyższość zarówno BIG, jak i FPX. Na ostatniej prostej gorycz eliminacji przełknąć musieli również reprezentanci Sprout. Ich katem okazał się Abdulkhalik „degster” Gasanov, który niedawno jako zmiennik pomógł im w sięgnięciu po mistrzostwo Niemiec, a który obecnie związany jest z Teamem Spirit. Niemniej to nie dester i jego koledzy okazali się najlepsi w grupie B – jeszcze lepiej wypadło tam bowiem Gambit Esports. Kompletnie nie poradziły sobie natomiast HellRaisers i Sprout, które zmagania zakończyły z okrągłym zerem po stronie zdobytych punktów.

Końcowy układ fazy grupowej prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. BIG 2 2 0 1. Gambit Esports 2 2 0
2. FPX 3 2 1 2. Team Spirit 3 2 1
3. Evil Geniuses 3 1 2 3. Sprout 3 1 2
4. HellRaisers 2 0 2 4. forZe 2 0 2

Wczoraj zakończyła się więc faza grupowa, ale już dziś rusza faza pucharowa. Faza, która nie wybaczy żadnych błędów, bo przecież rywalizacja podczas niej toczyć się będzie z zastosowaniem drabinki pojedynczej eliminacji. Najpierw swojej szansy na awans do finału poszukają BIG i Spirit, kilka godzin później natomiast czeka nas starcie Gambit z FPX, które niedawno powróciło na scenę Counter-Strike’a po wielomiesięcznej przerwie. A w niedzielę mecz finałowy, którego zwycięzca wzbogaci się o 35 tysięcy dolarów i 100 punktów ESL Pro Tour.

Harmonogram fazy pucharowej prezentuje się następująco:

30 stycznia
15:00 BIG vs Team Spirit BO3
18:30 Gambit Esports vs FPX BO3
31 stycznia
16:00 BIG/Spirit vs Gambit/FPX BO5

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji DreamHack Open January 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
complexity

Wolny jak ptak. oBo i Complexity poza wspomnieniami nie łączy już nic

Na ławce od 22 września 2020 roku i ani dnia dłużej. Siedemnastoletni Owen "oBo" Schlatter został zwolniony ze wszelkich zobowiązań kontraktowych wobe...