Kilkanaście godzin temu w CS:GO rozpoczął się dziesiąty tydzień operacji Broken Fang zatytułowany "Krótkowzroczność". Na śmiałków ponownie czeka pięć świeżych zadań, za które sumarycznie mogą zdobyć do sześciu gwiazdek.

Jeśli rzucimy okiem na wyzwania z dodanej w nocy karty, to dwa z nich naturalnie współgrają z nazwą dziesiątego tygodnia. W misjach "Niech przychodzą" i "Oko cyklonu" nieoceniona okaże się bowiem umiejętność wyczuwania dystansu dzielącego nas od przeciwnika, bo w obu zadaniach twórcy oczekują od nas eliminowania wrogów z odległości nie większej niż 10 metrów na Duście2. Z tego miejsca szczerze współczujemy osobom z klaustrofobią, gdyż walki w zwarciu na mapie będzie aż potąd. Żaden tydzień wprost nie mógłby obyć się bez misji wykonywanej w rzadziej użytkowanym trybie rozgrywki – tym razem Valve chce wywindować średnią liczbę graczy w trybie Demolki. Gdyby wspomniane zadania do was nie przemawiały, to zawsze możecie wypełnić normę gwiazdek wygrywając rundy w trybie Skrzydłowym lub Broken Fang Premier, choć należy pamiętać, że uruchomienie drugiego z nich wymaga posiadania przepustki operacji.

Dziewiąty tydzień – Krótkowzroczność:

 • Skupienie:
  Wygraj 7/15/20 rund w trybie Broken Fang Premier – 1-3 gwiazdek
 • Pod presją:
  Wygraj 4/8/12 rund w trybie Skrzydłowym na mapie Shortdust – 1-3 gwiazdek
 • Niech przychodzą:
  Zabij 20 wrogów oddalonych o maksymalnie 10 metrów w trybie Obrońcy na mapie Dust2 – 2 gwiazdki
 • Oko cyklonu:
  Zabij 10/20/40 wrogów oddalonych o maksymalnie 10 metrów w trybie Deathmatchu na mapie Dust2 – 1-3 gwiazdek
 • Uderzaj wcześnie i uderzaj często:
  Zabij 10/20/30 wrogów w trybie Demolki – 1-3 gwiazdek

Operacja Broken Fang rozpoczęła się 3 grudnia i poza misjami wprowadziła do gry także szereg innych nowości, takich jak tryby, mapy, skórki czy nowe funkcje. Więcej informacji na jej temat znaleźć można pod tym adresem.