STS
fot. Fnatic

Fnatic wchodzi na scenę VALORANTA – i to z przytupem

Ogromna lista uznanych organizacji, które zaznaczyły swoją obecność na scenie VALORANTA, powiększyła się. I to o formację nie byle jaką, bo dziś narodziny dywizji poświęconej FPS-owi Riot Games ogłosiło Fnatic prezentując jednocześnie swój nowy skład.

Ten tworzą zawodnicy znani wcześniej jako SUMN FC. I bynajmniej nie są to nowicjusze, bo na swoim koncie mają europejskie wicemistrzostwo niezwykle prestiżowego VALORANT First Strike. – Ta grupa graczy w ostatnich miesiącach udowodniła swój talent i na każdym turnieju, na którym grała, była w stanie rywalizować z europejską czołówką mimo braku wynagrodzeń i bez wsparcia organizacji. Z pomocą Fnatic i naszego High Performance Unit chcemy pomóc im wejść na wyższy poziom, by mogli wygrywać każdą imprezę, na której się pojawią – stwierdził Colin Johnson, kierownik dywizji VALORANTA.

Ekipę współtworzą zawodnicy posiadający w większości doświadczenie z innych gier. Na scenie Counter-Strike’a w przyszłości rywalizowali np. Jake „Boaster” Howlet oraz Kostas „tsack” Theodoropoulos, którzy wiosną 2018 roku pod banderą Epsilon Esports wspólnie sięgnęli po mistrzostwo ESL Premiership, występując wówczas w jednym składzie z Owenem „smooyą” Butterfieldem. Z kolei Domagoj „Doma” Fancev próbował swoich sił w Fortnicie, aczkolwiek bez większych, wartych wspomnienia sukcesów.

Jesteśmy podekscytowani faktem, że w końcu dołączamy do sceny VALORANTA. To główna rzecz, o którą fani pytali nas od momentu, gdy gra się pojawiła, my zaś poświęciliśmy nasz czas, by znaleźć odpowiedni skład, który wpasowywałby się w naszą wizję rywalizacji o najważniejsze tytuły. Odnosiliśmy ogromne sukcesy w grach FPS takich, jak Counter-Strike i teraz chcemy napisać nowy rozdział w historii Fnatic, budując nasze dziedzictwo w nowej grze – przyznał Patrik „cArn” Sättermon, CGO Fnatic. Na debiut nowych nabytków w barwach organizacji nie trzeba będzie długo czekać, bo nastąpi on podczas ruszającego niedługo VALORANT Champions Tour.

Nowy skład Fnatic prezentuje się następująco:

  • Jake „Boaster” Howlett
  • Domagoj „Doma” Fancev
  • James „Mistic” Orfila
  • Muhammad „Moe40” Hariff
  • Kostas „tsack” Theodoropoulos
  • Jacob „mini” Harris – trener
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Color

Pompa nadal w gazie. Komil & Friends znów pokonane w Ultralidze

Fatalna passa Komil & Friends nadal trwa. Dzisiejsze starcie z 7more7 Pompa Teamem w ramach piątego sezonu Alior Bank Ultraligi było klasycznym st...