STS
fot. Blizzard

Rok Bawołu w Overwatch wystartował!

Świętowanie Chińskiego Nowego Roku w Overwatch czas zacząć! Już dziś wystartowało nowe, sezonowe wydarzenie o nazwie „Rok Bawołu”. Jak łatwo się domyślić, przyniesie ono ze sobą do gry ogrom nowej zawartości, którą zdobywać będzie można dzięki specjalnym skrzynkom z lootem.

Zwyczajowo też przy okazji tej pory roku powróciła rozróba Zdobywanie Flagi, która jest overwatchową wariacją na temat klasycznego Capture the Flag. Ale to nie koniec, bo tym razem Blizzard uraczył nas też zupełnie nowym trybem Łowca Nagród. Format zabawy jest dość prosty – pierwszy gracz na serwerze, który zaliczy eliminacje, staje się celem, pozostali zaś wcielają się w rolę tytułowych łowców nagród. Każda eliminacja to dodatkowe punkty, które z jednej strony przybliżają nas do wygranej, a z drugiej wiążą się też z przejęciem na siebie roli celu. Można więc powiedzieć, że jest to coś na wzór dobrze znanego z dziecięcych lat berka.

Ponadto wydarzeniu towarzyszyć będą cotygodniowe wyzwania polegające na wygraniu określonej liczby spotkań. W każdym tygodniu do pokonania mamy trzy progi, a dotarcie do każdego z nich to kolejna nagroda – najpierw portret, potem graffiti, a na końcu skórka kolejno do Baptiste, McCreego i Żniwiarza. A skoro już o elementach graficznych mowa, to znowu dostaniemy do wyboru ogrom skinów, zwycięskich póz czy też emotek i to zarówno nowych, jak i tych dobrze znanych z poprzednich lat, gdy w Overwatch świętowano już m.in. rok koguta czy też psa.

Rok Bawołu w Overwatch potrwa trzy tygodnie, do 25 lutego. Przez cały ten okres w grze wypadać będą specjalne skrzynki z zawartością, które dają nam gwarancję zdobycia co najmniej jednego eventowego przedmiotu. Po zakończeniu wydarzenia do produkcji powrócą natomiast zwyczajne lootboxy.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Vitality zaprezentowało skład VALORANTA

O tym, że Team Vitality zamierza wejść na scenę VALORANTA, mówiło się już od dawna. Dotychczas jednak wszystko ograniczało się tylko do dywagacji na t...