STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Polskie derby w Snow Sweet Snow dla Izako Boars. Dziki z awansem do play-offów

Izako Boars dołączyli do Pawła „dychy” Dychy i jego kolegów z ENCE w play-offach Snow Sweet Snow. Podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego w decydującym meczu gładko ograli rodaków z PACTU, którzy w piątkowy poranek nie potrafili urwać im choćby mapy.

Izako Boars 2:0 PACT
Dust2 16:11 Nuke 16:9  Train 

Co ciekawe, to Jacek „MINISE” Jeziak i spółka lepiej weszli w dzisiejszy mecz i m.in. dzięki wygranej pistoletówce wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Prowadzenie, które w szczytowym momencie wynosiło 6:2. W tamtym momencie nikt nie spodziewał się, że PACT już do końca potyczki nie zazna więcej smaku liderowania. Ale tak właśnie było, bo Dziki Izaka w końcu się przebudziły, a gdy już to się stało, całkowicie zdominowały wydarzenia na serwerze. Najpierw IB gładko odrobiło wszelkie straty, by jeszcze przed przerwą wysunąć się na czoło. A warto pamiętać, że pierwszą połowę zespół ten spędził w ataku! I chociaż gracze Hypera w obronie prezentowali się już nieco mniej pewnie, to nie wypuścili już z rąk korzystnego rezultatu. Zamiast tego mimo zakusów rywali twardo parli przed siebie i ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę wynikiem 16:11.

Ta porażka wyraźnie podłamała zawodników PACTU, którzy na wybranym przez siebie Nuke’u byli kompletnie bezradni. Na dobrą sprawę ich poczynania zamknęły się w pierwszych sześciu rundach, gdy jeszcze próbowali podjąć rękawicę, znowu wygrali pierwszą pistoletówkę i grając w ofensywie remisowali 3:3. I… to byłoby na dobrą sprawę tyle. Potem bowiem byliśmy świadkami absolutnej dominacji ze strony Izako Boars, którzy zgarnęli aż dwanaście kolejnych rund! Wówczas przyszłość MINISE’A i jego kolegów malowała się w bardzo czarnych barwach i tylko cud mógł ich jeszcze uratować od dotkliwej porażki. Ten się jednak nie wydarzył – PACT tylko odwlekł w czasie to, co nieuniknione, i koniec końców i tak przegrał w stosunku 9:16.

Jak został już wspomniane, w fazie pucharowej Snow Sweet Snow na pewno zobaczymy ENCE oraz Izako Boars. Ponadto podczas tego etapu rywalizować będą takie ekipy, jak Endpoint CeX, FPX, Gambit Esports, GODSENT, Sangal Esports, SAW, Virtus.pro i Winstrike Team.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

„Twój świat. Twoja wygrana” – STS z nową kampanią esportową. W ofercie atrakcyjne bonusy dla fanów

STS, największa firma bukmacherska w Polsce, rusza z nową kampanią marketingową „Twój świat. Twoja wygrana.”. Jej startowi towarzyszy rozpoczęcie nale...