Tak mocno obsadzonego dnia meczowego piąty sezon Alior Bank Ultraligi jeszcze nie widział. Każdy mecz zapowiada się niezwykle wyrównanie, a w wielu trudno określić faworyta. W ostatniej kolejce przed rundą rewanżową czeka nas mnóstwo emocji i zwrotów akcji.

7more7 Pompa Team vs K1CK
17:30

Czwarty tydzień rozgrywek zaczynamy z grubej rury. Świetnie wyglądający 7more7 Pompa Team zmierzy się z rozpędzonym K1CK, które nie przegrało meczu od pamiętnego starcia z Illuminar Gaming w pierwszym tygodniu.

Pomimo tego, że to Pompa legitymuje się wyższym miejscem w ligowej tabeli, faworytem wydaje się być K1CK. Podopieczni Michała "Flasha" Kosickiego grają szybko, pewnie i zdecydowanie, a do wysokiej formy powrócił Łukasz "Puki Style" Zygmunciak. Pikanterii dzisiejszemu pojedynkowi dodaje fakt, że w szeregach K1CK znajduje się Bruno "Bruness" Freund, który w zeszłym roku święcił triumfy właśnie w 7more7. Spotkanie będzie też poważnym testem dla ultraligowych debiutantów z PT – Artura "Athera" Gnata i Wojciecha "Wojtusia" Świdra. Do tej pory botlane Pompy prezentował się bardzo solidnie, ale przeciwko tak doświadczonym rywalom ich brak ogrania na najwyższym poziomie w Polsce może być kłopotliwy.

Team ESCA Gaming vs devils.one
18:30

Choć zarówno Team ESCA Gaming, jak i devils.one znajdują się daleko od ścisłej czołówki, to ich bezpośredni pojedynek może być jednym z najciekawszych i najważniejszych meczów w sezonie zasadniczym. Powód jest prosty – zwycięzca stanie się faworytem do zajęcia piątego miejsca w tabeli, ostatniego premiowanego awansem do fazy play-off.

Obie ekipy mają na razie po dwa zwycięstwa i cztery porażki, a ich forma daleka jest od stabilnej. Po niezłych osiągach z zeszłego tygodnia cieplej mówi się obecnie o devils.one, ale ESCA wcale nie stoi na straconej pozycji. Niezwykle istotne dla wyniku potyczyki będą wyniki obu botlane'ów. Dominik "ZAMULEK" Biela i Franciszek "Harpoon" Gryszkiewicz odgrywają w swoich zespołach kluczowe role, więc obaj leśnicy powinni nastawić swoje celowniki na dolną alejkę.

AGO ROGUE vs Illuminar Gaming
19:30

Osoby odpowiedzialne za układanie kalendarza rozgrywkowego nie przestają nas rozpieszczać. W trzeciej kolejności na Summoner's Rift wystąpią zawodnicy AGO ROGUE oraz Illuminar Gaming. Choć na papierze wyraźnym faworytem jest AGO, to nie możemy zapominać o fakcie, że IHG zdołało już w tym sezonie pokonać jedną z topowych drużyn w lidze – K1CK. Czy Mateusz "Czajek" Czajka i spółka zdołają powstrzymać potężną akademię w marszu po "perfect split"? Tego dowiemy się już dziś o 19:30.

Gentlemen's Gaming vs Komil & Friends
20:30

Długo czekaliśmy na ten moment. Dziś Gentlemen's Gaming bądź Komil & Friends przełamie swoje pasmo porażek i po trzech tygodniach będzie mogło dopisać pierwsze punkty do swojego konta. Teoretycznie lepszych zawodników mają Gentlemani, ale po nie najgorszym debiucie najnowszej inkarnacji Pokerzystów, wielu obserwatorów nadwiślańskiej sceny liczy na zaskoczenie.

Wszystkie mecze piątego sezonu Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na antenie Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.