STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

apEX tymczasowo ustępuje ze składu Vitality

Team Vitality to pierwsza ekipa na scenie CS:GO, która z powodzeniem wprowadziła w życie koncepcję sześcioosobowego składu. Koncepcję, którą tymczasowo trzeba będzie odłożyć na półkę, bo dziś podległa francuskiej organizacji drużyna skurczyła się o jedno nazwisko.

Wszystko dlatego, że ze składu ustąpił Dan „apEX” Madesclaire, który z powodu problemów osobistych otrzymał tymczasową przerwę od profesjonalnej rywalizacji. – Naszym zadaniem zarówno jako klubu, jak i moim jako trenera, jest ochrona naszych graczy. Dlatego zdecydowałem się dać apEXowi nieco przestrzeni do złapania oddechu podczas BLAST Premier Spring. Jeżeli zajdzie taka konieczność, okres jego przerwy może zostać przedłużony z uwagi na poszanowanie jego odpowiedniego samopoczucia oraz po to, by mieć pewność, że powróci on jeszcze lepszy – przyznał trener Vitality, Rémy „XTQZZZ” Quoniam.

Ostatni oficjalny mecz z udziałem 27-latka miał miejsce wczoraj, gdy to wraz ze swoimi kolegami niespodziewanie przegrał inauguracyjne spotkanie BLAST Premier Spring Groups 2021 z Complexity Gaming 0:2. Dziś ekipa apEXa, już bez niego w składzie, podejmie natomiast Evil Geniuses – lukę w zespole w związku z tym wypełni pozyskany jeszcze w październiku ubiegłego roku Nabil „Nivera” Benrlitom, który dotychczas pełnił rolę szóstego zawodnika i pojawiał się na serwerze tylko od czasu do czasu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w związku z absencją Madesclaire’a drużyna będzie musiała wyznaczyć także tymczasowego prowadzącego.

W tej sytuacji skład Teamu Vitality prezentuje się następująco:

  • Cédric „RpK” Guipouy
  • Mathieu „ZywOo” Herbaut
  • Richard „shox” Papillon
  • Kévin „misutaaa” Rabier
  • Nabil „Nivera” Benrlitom
  • Rémy „XTQZZZ” Quoniam – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czy to ptak? Czy to jeż? Nie, ale też szybki i niebieski. Statystyki po trzecim tygodniu Ultraligi

Czwarty tydzień Alior Bank Ultraligi rozpocznie się już dziś. Na rozgrzewkę przed dzisiejszymi meczami mam dla Was coś jeszcze – a mianowicie dawkę st...