Katowice. Miasto wydarzeń

Kiedyś Katowice przodowały w ilości wydobytych ton węgla, dziś błyszczą w rankingach podsumowujących wyjątkowe wydarzenia kulturalne i biznesowe. Bogate zaplecze hotelowe, najnowocześniejsze sale kongresowe i doskonały dojazd obejmujący różnorodne środki transportu jak magnes przyciągają organizatorów, którzy swoje imprezy lokalizują właśnie w centrum aglomeracji.

Wśród festiwali i cyklicznych wydarzeń organizowanych w Katowicach, znajdują się  zarówno projekty ponadregionalne, jak i międzynarodowe. Miłośnicy muzyki, wielbiciele teatru i amatorzy nietypowych wrażeń rokrocznie zmierzają do stolicy aglomeracji, by poznać aktualne trendy, posłuchać światowych gwiazd i poczuć niepowtarzalną atmosferę. Śląski Festiwal Jazzowy, Rawa Blues Festiwal, Off Festiwal czy Tauron Nowa Muzyka na stałe wpisały się w kalendarz istotnych wydarzeń muzycznych, a Międzynarodowy Festiwal Teatrów A PART, Międzynarodowy Letni Ogród Teatralny i Festiwal Sztuki Reżyserskiej to znaczące imprezy w środowisku teatralnym.

Oprócz wydarzeń kulturalnych z roku na rok rośnie również prestiż i popularność eventów skupiających się na biznesie i innowacjach. Wystarczy wymienić choćby Europejski Kongres Gospodarczy, czyli największą imprezę biznesową Europy Środkowej, Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, gromadzący przedstawicieli najważniejszego sektora polskiej gospodarki oraz COP 24 – czyli Szczyt Klimatyczny ONZ.

Organizacja tych wydarzeń nie byłaby możliwa, gdyby nie transformacja miasta i całego regionu. Dzięki odpowiednio prowadzonej strategii rozwoju udało się stworzyć wyjątkowe zaplecze, w którym prym wiedzie zlokalizowana w centrum Strefa Kultury. Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz nowe Muzeum Śląskie sąsiadują z kultowym Spodkiem, stając się doskonale rozpoznawalnym symbolem zrewitalizowanej części Katowic. Wszystkie obiekty to architektoniczne perełki, wielokrotnie nagradzane w konkursach za swój niepowtarzalny design, a przy okazji oferujące bogatą ofertę dostępną dla wszystkich mieszkańców aglomeracji. Całości dopełnia pnący się w górę biurowiec .KTW, w których siedziby mają światowe firmy, coraz częściej lokujące swoje biura właśnie w Katowicach.

Dopełnieniem tak bogatej oferty wydarzeń jest zaplecze hotelowe, oferujące przybyłym gościom miejsca o różnym standardzie – zarówno pięciogwiazdkowe apartamenty, jak i hostelowe pokoje na studencką kieszeń. Dotrzeć do nich jest niezwykle łatwo – rozbudowana sieć połączeń drogowych w całym regionie, nowoczesny dworzec zapewniający komfort podróży za pośrednictwem PKP czy bliskość Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach sprawiają, że Katowice są idealnym miejscem do organizacji wszelkiego rodzaju spotkań.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

W FIFIE pojawiły się kolejne karty przyszłych gwiazd. Do zgarnięcia Ansu Fati, Saka czy James

Tydzień temu na serwerach FIFY 21 pojawiło się nowe wydarzenie skupiające się na piłkarzach poniżej 23. roku życia, uważanych są za największe talenty...