STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Gdzie Polak z Polakiem walczy, tam wygrywa AGO. Co działo się dziś w Snow Sweet Snow?

Turnieje CS:GO z cyklu Snow Sweet Snow do najkrótszych zdecydowanie nie należą. Nie wierzycie? Już udowadniamy: druga edycja internetowych rozgrywek rozpoczęła się wczoraj, a zakończy się dopiero 10 marca. A to oczywiście oznacza, że ewentualny sukces będzie się wiązał z niemałym nakładem pracy – szczególnie w przypadku drużyn, które do rywalizacji przystąpiły już w regionalnym etapie zmagań. Wśród nich znajdziemy czterech przedstawicieli polskiej myśli CS:GO, którzy w środę między sobą rywalizowali o awans do kolejnej fazy.

Warto odnotować, iż dzisiejsze spotkania toczyły się w cieniu Intel Extreme Masters Katowice 2021, na którym rodzimego honoru broni Wisła All in! Games Kraków. Absolutnie nie można jednak powiedzieć, iż StylDunów, Illuminar Gaming i x-kom AGO pokpiły sprawę i tak jak my skupiły się na śledzeniu poczynań Wiślaków. W przypadku HONORIS takiej pewności już jednak nie ma, bo ekipa Wiktora „TaZa” Wojtasa ma za sobą fatalny dzień. Druga siła naszego krajowego Rankingu została zmieciona z planszy zarówno przez Jastrzębie, jak i obecnie najbardziej popularny miks nad Wisłą. Nie musimy chyba tłumaczyć, że to koniec marzeń o powtórce z pierwszej odsłony Snow Sweet Snow, kiedy HONORIS dotarło do głównego etapu turnieju.

CZYTAJ TEŻ:
Nowy skład Illuminar z pierwszym sukcesem – mouz i spółka wygrywają ESEA Winter Cash Cup

Ważny krok na drodze do awansu tym razem postawiło x-kom AGO, które w meczu o wyjście z grupy zmierzyło się z Illuminar Gaming. Niegdyś byłaby to zapewne najgłośniejsza batalia tygodnia, ale czas płynie nieubłaganie i dziś więcej podtekstów doszukać moglibyśmy się, gdyby na serwer zamiast Jastrzębi wkroczyło Anonymo Esports. Niewykluczone, iż organizacja Mateusza „Sówka” Kowalczyka jeszcze wystawi swój skład do boju w Snow Sweet Snow 2, a więc całkiem możliwe, że wszystko przed nami. Wracając jednak do sedna – dwie pierwsze mapy starcia iHG z AGO były niezwykle wyrównane, a prym wiedli najpierw Kuba „Markoś” Markowski, a następnie Karol „rallen” Rodowicz. Decydujące Vertigo to już demonstracja siły Macieja „F1KU” Miklasa i jego kompanów, którzy roznieśli rywala 16:3 i zapewnili sobie przepustkę… na razie tylko do drugiej części rywalizacji regionalnej. Dopiero system szwajcarski z 16 uczestnikami wyłoni osiem zespołów, które dołączą do zaproszonych w turnieju głównym.

Ostatnią bitwą w biało-czerwonej grupie w piątek będzie batalia StyluDunów z Illuminar Gaming. Czy Tomasz „phr” Wójcik zagra na nosie swojemu byłemu pracodawcy? Przekonamy się już wczesnym popołudniem, bo pierwszy wystrzał zaplanowano na 12:00. Stawką oczywiście miejsce we wspomnianej już przed momentem fazie szwajcarskiej regionalnego etapu rozgrywek.

Dzisiejsze wyniki prezentują się następująco:

16 lutego
15:00 StylDunów 0:2 Illuminar Gaming Train 14:16
Nuke 12:16
15:00 HONORIS 0:2 x-kom AGO Mirage 6:16
Nuke 5:16
18:00 Illuminar Gaming 1:2 x-kom AGO Nuke  16:14
Dust2 14:16
Vertigo 3:16
18:00 StylDunów 2:0 HONORIS Vertigo 16:4
Dust2 16:7
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ultraliga: AGO ROGUE w play-offach, Problemy K1CK i Pompy

"Blue side OP" – takimi słowami można skwitować dzisiejsze wyniki meczów w ramach Alior Bank Ultraligi. W każdym meczu bowiem zawodnicy drużyn grający...