STS
fot. ESL/Adam Łakomy

StylDunów za mocny dla Illuminar – mhL i spółka z awansem do kolejnej fazy Snow Sweet Snow

Dobiegły końca zmagania w polskiej grupie Snow Sweet Snow 2. Ostatecznie powody do świętowania mieli członkowie StyluDunów, którzy pokonali Illuminar Gaming i tym samym zgarnęli drugi i jednocześnie ostatni bilet do kolejnej fazy rywalizacji.

StylDunów 2 : 0 Illuminar Gaming
Nuke 16:11 Mirage 16:8  Train 

Już pierwsze minuty meczu dobitnie pokazały, że Illuminar może mieć dziś spore problemy. Podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity na wybranym przez siebie Nuke’u długo stanowili tylko blade tło dla lepiej dysponowanych rywali i w pewnym momencie przegrywali już 2:8! Różnica ta w niemal niezmienionej formie utrzymała się zresztą aż do przerwy, na którą StylDunów schodził z pięciopunktowym prowadzeniem. Niemniej to nie musiał być jeszcze koniec, bo przecież iHG miało jeszcze przed sobą grę po teoretycznie łatwiejszej stronie, problem jednak w tym, że nie potrafiło tego atutu wykorzystać. Dlatego też to Miłosz „mhL” Knasiak i spółka zgarnęli drugą pistoletówkę oraz kilka kolejnych rund, zaś Illuminar przebudziło się, dopiero gdy miało nóż na gardle. Ale wtedy już było za późno, bo SD mimo chwilowej zadyszki doprowadził wszystko do szczęśliwego dla siebie zakończenia, triumfując 16:11.

W tej sytuacji zawodnicy bogdana musieli szukać swojej szansy na Mirage’u. Ba, początkowo radzili sobie oni nawet nieźle i stosunkowo szybko zyskali przewagę wynoszącą cztery punkty. Nikt chyba nie spodziewał się, że będzie to ostatni moment, gdy iHG ma jakiekolwiek powody do radości. A tak faktycznie było, bo w rundzie numer 11 StylDunów ponownie wskoczył na najwyższe możliwe obroty i nie zszedł z nich aż do końca meczu. W tym czasie rodzimy miks zdobył m.in. aż osiem oczek z rzędu, w czym spora zasługa Pawła „byaliego” Bielińskiego. Triumfator Majora z 2014 serwer opuszczał z aż 22 eliminacjami na koncie, jego ekipa zaś sięgnęła po drugą mapę, tym razem wygrywając ją wynikiem 16:8.

Tym samym to właśnie StylDunów, a także x-kom AGO, które wygrało polską grupę, wystąpią w kolejnym etapie Snow Sweet Snow 2. Ten rozgrywany będzie z zastosowaniem systemu szwajcarskiego, a poza drużynami z Polski wezmą w nim udział też m.in. HAVU Gaming, Sharks Esports oraz Tricked Esport.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wejścia smoka oraz walki o smoczą Duszę, czyli najlepsze akcje minionej rundy LEC

Piąty tydzień League of Legends European Championship startuje już dziś, ale spokojnie – nie zapomnieliśmy o najlepszych zagraniach poprzedniej kolejk...