fot. GG League/Maciej Kołek

Dziś drugi dzień otwartych eliminacji do ESL MP. Czy StylDunów sięgnie po awans?

Ponad 200 ekip zapisało się do pierwszych otwartych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021. Ale wystarczył tylko jeden dzień, by lista uczestników skurczyła się do zaledwie pięciu drużyn, a to przecież nie koniec, bo do zdobycia są tylko trzy bilety do zamkniętego etapu.

Bardzo blisko wywalczenia jednego z nich jest StylDunów, którego pierwotnie w ogóle miało w tych eliminacjach nie być. Niemniej ostatecznie udało się zorganizować wszystko tak, by rodzimy miks przystąpił jednak do gry – i to od razu z Michałem „MICHEM” Müllerem w składzie, chociaż wydawało się, że akurat jego przygoda ze SD dobiegła już końca. 24-latek i jego koledzy gładko przeszli przez wszystkie szczeble górnej drabinki, ani razu nie tracą po drodze więcej niż 9 rund. Kolejną przeszkodą na ich drodze będzie odrestaurowany niedawno zespół piratesports, którego wyższość wczoraj uznało m.in. PL123. Co istotne, ten, kto wygra to spotkanie, na pewno pojawi się w zamkniętych eliminacjach.

CZYTAJ TEŻ:
50 tysięcy złotych i prawo do walki o ESL One Cologne. Nadchodzi nowy sezon ESL Mistrzostw Polski

Chrapkę na awans ma też Olej Napędowy, który jednak nie zna jeszcze swojego rywala. O tym, kto nim będzie, przesądzi zaległy pojedynek 6. rundy, w którym wzmocniony Thomasem „Viperem” Biernackim i Maciejem „Destrojem” Deorockim Dr Pepper Team podejmie Endangered eSports. W tym miejscu warto zaznaczyć, że nawet zespoły, które przegrają decydujące spotkania górnej drabinki, będą mogły jeszcze snuć marzenia o zdobyciu przepustki do kolejnej fazy zmagań. A wszystko dzięki zaplanowanemu na godzinę 20:00, pełniącemu rolę meczu ostatniej szansy, finale drabinki dolnej, w którym do zgarnięcia będzie ostatni przewidziany na te eliminacje bilet.

Harmonogram drugiego dnia otwartych eliminacji prezentuje się następująco:

21 lutego
16:00 Endangered eSports vs Dr Pepper Team BO1
17:00 StylDunów vs piratesports BO3
17:00 Olej Napędowy vs Endangered/Dr Pepper BO3
20:00 finał drabinki przegranych BO3
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Outsiderzy europejskiej Quake Pro League ruszają po punkty

Przed nami siódma kolejka Quake Pro League Stage 2. Kolejka zaskakująco okrojona, bo zamiast siedmiu spotkań zobaczymy tylko pięć. Ponownie też nie da...