fot. Illuminar Gaming

Szalone zwycięstwo Illuminar w Ultralidze. devils.one przegrywa po heroicznej walce

Podobnie jak w dwóch poprzednich meczach dzisiejszego wieczoru, tak i tym razem nie doczekaliśmy się niespodzianki w Alior Bank Ultralidze. Illuminar Gaming pokonało devils.one i nadal okupuje drugą pozycję w ligowej tabeli.

Illuminar Gaming 1:0 devils.one
Melonik
Gnar
sheru
Gragas
papatabachi
Graves
Diagu
Lillia
Czajek
Syndra
Kralzer
Irelia
Odi11
Kai’Sa
ZAMULEK
Vayne
Czypsy
Galio
Slipper
Alistar

Początek meczu należał jednak do devils.one. Dwie szybkie eliminacje przed upływem dziesiątej minuty zgarnął Witold „Diagu” Nypel, a Illuminar prowadziło bardzo pasywną rozgrywkę. Rozpędzone DV1 nie zamierzało się zatrzymywać i raz po raz obierało na celownik dolną alejkę. iHG odpowiadało za to na topie, gdzie Dawid „Melonik” Ślęczka w błyskawicznym tempie rósł w siłę.

Faza liniowa dość prędko uległa zakończeniu, a oba zespoły stosunkowo wcześnie zaczęły się grupować i wzniecać starcia drużynowe. W teamfightach nadal lepsze było devils.one, ale sprawne ruchy w skali makro, które prezentowało Illuminar, pozwalały utrzymywać ekonomię na równi. Co jednak ważniejsze, to Diagu kontrolował obiekty neutralne, dzięki czemu w 30. minucie DV1 stanęło przed szansą zdobycia Duszy Smoka Piekielnego.

Niestety, w kluczowym momencie meczu brak doświadczenia podopiecznych Kaspra „Kasperskiego” Gutkowskiego wyszedł na światło dzienne. iHG niepostrzeżenie zgarnęło wzmocnienie Barona Nashora, po czym skierowało się do leża smoka, gdzie znajdowali się zawodnicy devils.one. W wyniku walki, która wywiązała się chwilę później, Diagu stanął przed szansą na bezpieczne zgładzenie smoka, ponieważ Wojciech „papatabachi” Kruza nie dysponował smitem. Zabrakło jednak precyzji, a Graves swoją umiejętnością ostateczną podkradł cenny obiekt neutralny. Illuminar stanęło na nogi.

W 36. minucie DV1 popełniło najbardziej bolesny błąd. iHG zdołało wygrać walkę drużynową na terenie czerwonej dżungli, a dzięki uzyskanej przewadze liczebnej struktury Diabłów posypały się w zatrważającym tempie. W kuriozalny sposób Dominik „ZAMULEK” Biela i spółka wypuścili z rąk prowadzenie, a Illuminar skrzętnie wykorzystało każde ich potknięcie.

Przed nami ostatnie spotkanie w ramach Ultraligi. K1CK podejmie Team ESCA Gaming, a transmisję z ich starcia znajdziecie na antenie Polsat Games w telewizji, jak również na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO powraca na właściwe tory i ogrywa Gentlemen's Gaming w Ultralidze

Niespodzianki nie było, a co gorsza, nawet nie było jej blisko. AGO ROGUE pewnie pokonało Gentlemen's Gaming i przynajmniej do jutra zapewniło sobie p...