STS
fot. ESCA Gaming

ESCA kończy serię niepowodzeń w Ultralidze wygraną z Gentlemen’s Gaming

Team ESCA Gaming nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walce o play-offy piątego sezonu Alior Bank Ultraligi. Dziś zespół Franciszka „Harpoona” Gryszkiewicza zakończył swoją serię porażek, pokonując Gentlemen’s Gaming. Tym samym do piątego w tabeli devils.one ESCA traci już tylko jeden punkt i choć dziś jeszcze Diabły nie grały, to przy ich potencjalnej porażce z K1CK siódmy tydzień może być jeszcze bardziej gorący. Tym bardziej że w nadchodzącej rundzie DV1 i TEG zmierzą się w bezpośrednim meczu.

Team ESCA Gaming 1:0 Gentlemen’s Gaming
Jaqen
Camille
HeSSZero
Ornn
Sh4dow Us
Taliyah
Jenxas
Graves
Domoles
Renekton
Chosii
Syndra
Harpoon
Samira
Yashiro
Ezreal
Meleks
Nautilus
Calmsky
Rell

ESCA miała jasny plan na początek meczu, a tym była koncentracja na środkowej alejce. W ciągu pierwszych pięciu minut Kamil „Chosii” Chosa dwukrotnie został wysłany do fontanny, dzięki czemu Renekton Dominika „Domolesa” Nowackiego miał nieco większe szanse na linii. TEG poszedł za ciosem i wkrótce zaatakował również dwie skrajne alejki, powiększając swoje prowadzenie. Dopiero w dziewiątej minucie Gentlemen’s Gaming otworzyło swoje konto eliminacji, ale to na niewiele się zdało, bo Herold i tak trafił na konto ESCI i z jego pomocą przełamała ona obronę rywali na topie.

Każda kolejna bezpośrednia konfrontacja obu ekip przynosiła kolejne zwycięstwa formacji Domolesa i nawet większa liczba smoków po stronie Dżentelmenów nie miała żadnego znaczenia. Już w 21. minucie ESCA zgarnęła wzmocnienie Barona, a przewaga w złocie przekroczyła sześć tysięcy. Po kolejnej, szóstej już śmierci Chosiiego GMG musiało pożegnać się z inhibitorem na bocie, co dało przeciwnikom jeszcze większą swobodę w poruszaniu po mapie. Kilka minut później padł drugi Nashor, jak również drugi inhibitor Dżentelmenów. Ci bronili się dzielnie, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali po przegranej walce w 36. minucie.

W kolejnym meczu czeka nas solidna dawka emocji, bo zmierzą się w nim dwie drużyny ze ścisłej czołówki tabeli – AGO ROGUE oraz 7more7 Pompa Team. To spotkanie będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz w internecie na Twitchu i w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących piątego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

"Jest niezawodnym graczem". Caps o współpracy z Rekklesem, jego aklimatyzacji i Mistrzostwach Świata

Za G2 Esports kolejny udany weekend w League of Legends European Championship. Rasmus "Caps" Winther i spółka rozgromili Astralis oraz Schalke 04, uma...