STS
fot. AGO ROGUE

Pompa pokonana! AGO zwycięża w meczu na szczycie Ultraligi

Mecz AGO ROGUE z 7more7 Pompa Teamem był chyba najbardziej wyczekiwanym meczem szóstego tygodnia Alior Bank Ultraligi. Dwie świetnie radzące sobie w tym sezonie ekipy po raz drugi starły się ze sobą i podobnie jak kilka tygodni temu, to AGO okazało się być lepsze. Porażka Pompy oznacza, że jeśli Illuminar Gaming zwycięży dziś Komil & Friends, to drużyna Sergiusza „TheNitroZyniaka” Górskiego spadnie z drugiego na trzeci stopień podium.

AGO ROGUE 1:0 7more7 Pompa Team
Sinmivak
Camille
Color
Volibear
Lurox
Udyr
behave
Lillia
Chres
Orianna
Warszi
Galio
Lucker
Miss Fortune
Ather
Kai’Sa
Pyrka
Leona
Wojtuś
Sett

Pierwsza krew została przelana bardzo prędko. W piątej minucie agresję Jakuba „Sinmivaka” Ruckiego pokarali Marcin „behave” Pawlak i Sebastian „Color” Czyżyk i Pompa wyszła na delikatne prowadzenie. PT nie zamierzał się zatrzymywać i już w 13. minucie behave z Colorem zburzyli wieżę chronioną przez toplanera AGO. Zdobycie jednej struktury jednak nie wystarczyło, by zaspokoić graczy 7more7 i już po chwili druga wieża na topie padła ich łupem. Mimo to sytuacja ekonomiczna nie była dla wicemistrza Polski najgorsza. Dzięki przewadze stworów, którą wypracowali Chres „Chres” Laursen i Damian „Lucker” Konefał akademia Łotrzyków pozostawała w grze.

Sytuacja na mapie odwróciła się o 180 stopni w 18. minucie. Fantastyczne połączenie ultimate’ów Orianny i Miss Fortune pozwoliło graczom AGO wygrać walkę drużynową, w wyniku której zgarnęli oni nie tylko smoka, ale też wieżę pierwszego rzędu na środkowej alei. Nagle to Pompa znalazła się w deficycie złotych monet, a szansa na zwycięstwo zaczęła się oddalać. W 24. minucie sytuacja się powtórzyła, ale tym razem Pompa zapłaciła za swoje błędy najwyższą cenę. Zawodnicy AGO nawet nie zawracali sobie głowy Baronem Nashorem – od razu pomaszerowali na wrogą bazę, która padła pod ich ciosami kilkadziesiąt sekund później.

To nie koniec ultraligowych emocji na dziś. W najbliższym spotkaniu Illuminar Gaming zmierzy się z Komil & Friends, a transmisję z ich starcia znajdziecie na antenie Polsat Games w telewizji, jak również na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESCA kończy serię niepowodzeń w Ultralidze wygraną z Gentlemen's Gaming

Team ESCA Gaming nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walce o play-offy piątego sezonu Alior Bank Ultraligi. Dziś zespół Franciszka "Harpoona" Gr...