STS
fot. devils.one

Problemy K1CK przed play-offami Ultraligi narastają. Mistrzowie Polski przegrywają z devils.one

Cóż za występ devils.one! Obrońcy tytułu mistrza Polski z K1CK nie zdołali pokonać dziś w Alior Bank Ultralidze najmłodszej drużyny w całej stawce i przed ostatnim tygodniem meczowym nie mogą być pewni czwartego miejsca na koniec fazy zasadniczej.

devils.one 1:0 K1CK
sheru
Camille
Kackos
Gangplank
Diagu
Jarvan IV
Bruness
Udyr
Kralzer
Viktor
Matislaw
Orianna
ZAMULEK
Senna
Puki Style
Varus
Slipper
Galio
Raxxo
Leona

Pierwszą krew błyskawicznie przelało devils.one. Wczesna wizyta Witolda „Diagu” Nypla na górnej alei zapewniła Dawidowi „sheru” Wojewodzie 400 dodatkowych sztuk złota. Na odpowiedź K1CK nie musieliśmy długo czekać. Bruno „Bruness” Freund pojawił się na bocie, gdzie zaaferowany Hubert „Slipper” Burzec nieco przecenił swoją wytrzymałość i musiał udać się na przymusowy odpoczynek w bazie.

Im dłużej trwała gra, tym lepiej wyglądało K1CK. Łukasz „Puki Style” Zygmunciak ciągle nękał przeciwników swoimi strzałami, a Bruness zajmował się kolejnymi obiektami neutralnymi. Wszystko wydawało się iść w dobrym kierunku, ale w pewnym momencie K1CK zaczęło popełniać błędy. Gracze devils.one zdołali wyłapać Puki Style’a i Krzysztofa „Kackosa” Kubziakowskiego, a sheru i Jakub „Kralzer” Tylman sprawnie gromadzili złoto na bocznych alejkach. Reprezentanci K1CK stracili tempo, a devils.one odzyskało rezon.

W 22. minucie byliśmy świadkami kluczowej walki drużynowej. Niepilnowany Kralzer praktycznie w pojedynkę rozprawił się ze swoimi przeciwnikami, a niemal unicestwione K1CK znalazło się w opłakanej sytuacji. DV1 sięgnęło po smoka, a chwilę później skierowało się na Barona Nashora. Z opresji swoją drużynę wyciągnął Mateusz „Matislaw” Zagórski, który w ostatniej chwili podkradł oponentom fioletowe wzmocnienie.

Wydawało się, że K1CK z powrotem stanęło na nogi, ale było to złudne wrażenie. devils.one wygrało kolejną walkę drużynową, znów odskoczyło rywalom w złocie i skierowało swoją uwagę na smoka, który gwarantował Duszę Piekielną. Chwilę po jej zdobyciu było już po wszystkim – baza K1CK została zdemolowana i devils.one mogło cieszyć się z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa na wyżej notowaną drużynę. Co więcej, to zwycięstwo powoduje, że play-offowe szanse Komil & Friends oraz Gentlemen’s Gaming spadły do zera. W grze o piąte miejsce pozostaje już tylko Team ESCA Gaming.

To już koniec ultraligowych emocji w tym tygodniu. Najbliższe mecze mistrzostw Polski dopiero w przyszły wtorek, a na pierwszy ogień pójdą gracze 7more7 Pompa Teamu i Teamu ESCA Gaming. Transmisję znajdziecie na kanałach Polsat Games w telewizji oraz na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jest nieźle, mogło być lepiej. Wisła All iN! po pierwszym dniu FIFAe Club World Cup

Za nami pierwszy dzień zmagań w ramach esportowych Klubowych Mistrzostw Świata 2021. Jest to szczególna edycja tego turnieju dla całej polskiej społec...